Si po planifikohet që në 6 vitet e…

Një taksi fluturuese që mund të porositet përmes një aplikacioni? Një kompani gjermane planifikon ta kthejë këtë fantashkencë në realitet brenda gjashtë viteve të ardhshme. Startup-i me bazë në Mynih, ‘Lilium’ zbuloi të enjten prototipin…

Kina prezanton trenin që do eci me shpejtësi…

Kina ka prezantuar prototipin maglev (levitim magnetik) një tren që mund të arrijë shpejtësi prej 600 kilometrash në orë, transmeton Anadolu Agency. Televizioni kinez CCTV regjistroi prezantimin e trenit të organizuar në Qingdao, ndërsa projekti…

Çfarë po fsheh Rita Ora/ Në një lidhje…

Liam Payne dhe Rita Ora janë parë tek darkojnë së bashku në një nga klubet ekskluzive private të Annabel, në qendër të Londrës. Rita shkëlqente, e veshur me një bluzë ngjyrë bronzi, një fund në…

Mister në Gjermani, 5 të vrarë me harqe…

Një punonjës hoteli në Gjermani trokiti në derën e një dhome këtë të diel, dhe kur e hapi, brenda e priste një pamje e tmerrshme. Një grua dergjej e vdekur, me një shigjetë të ngulur…

Piktura e Monet vendos rekord të ri botëror

Një vepër e piktorit francez Claude Monet është blerë për plot 110.7 milionë dollarë në ankand, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si…

Bezos prezanton anijen kozmike që ka mision Hënën

Fazë e re e garës për në Hënë me paraqitjen e “Blue Moon”, anijes kozmike të projektuar nga kompania “Blue Beads” e miliarderit Jeff Bezos për të transportuar një ngarkesë dhe astronautë në Hënë, në…

iPhone i ri X R2, do të vijë…

Një raportim nga sajti teknologjik në Japoni, thotë se Apple do publikojë modelin e ri të iPhone X R2 me ngjyrë jeshile dhe vjollce. iPhone X R2 i cili pritet të dalë në Shtator 2019…