Biondja e supermakinave

Ajo hapi një kanal në Youtube, ku shprehte dashurinë për makinat. Sot ka me miliona shikime dhe kompanitë i japin mundësinë të testojë makinat më të veçanta, sidomos modelet “koncept”, që nuk hidhen kurrë në…

Botërori i femrave, Holanda sfidon SHBA-në në finale

Është Holanda skuadra që do të sfidojë superfuqinë e futbollit të femrave, SHBA, në finalen e Botërorit që po zhvillohet në Francë, një sfidë kjo që vë përballë kampionet e Evropës me ato të Botës.…

Finalja e Copa Amerika, Peruja do të përballet…

Peruja është skuadra e dytë finaliste e Copa America, një eveniment që është ekskluzivitet i Supersport. Në gjysmëfinale, skuadra peruane zbriti nga froni i kampionit të Amerikës së Jugut Kilin, të cilin e mundi pastër…

10 makinat që refuzojnë të vdesin

Edhe pse shumica e prodhuesve të makinave sot kanë arritur të gjejnë se si t’i bëjnë automjetet të forta, ka disa modele e marka që refuzojnë të shkojnë në varreza. Disa nga këto makina kanë…

Tifozët e Atalantës ftojnë partneren e Guarin në…

Fredy Guarin është shumë pranë rikthimit në Serinë A. Do të veshë sërish fanellën zikaltër, por jo atë të Interit. Columbiani po planifikon nënshkrimin me Atalantën, që sezonin e ardhshëm do të luajë në Champions.…

Trondit Bill Gates/ Rrëfen hapur gabimin e tij…

Në një rrëfim të rrallë, themeluesi i “Microsoft-it”, Bill Gates e pranoi hapur atë që e konsideron si gabimin e tij më të madh. Edhe më të mirët gabojnë, por jo gjithmonë e pranojnë gabimin,…