Shëndrit Deari rrëmben vendin e parë në Kosovë

Shëndrit Deari rrëmben vendin e parë në Kosovë

Një çmim prestigjiz vjen në duart e tenisistit të njohur gostivaras, Shendrit Deari i ciki u shoall fitues (vendi i parë) në turneun më prestigjoz ne kosovë  -DIELLI TEG OPEN- organizuar nga Klubi i tenisit Diellix dhe Federata e Tenisit në

Read Full Article
Kupa Ballkanike e Shigjetarisë zgjodhi Gostivarin 

Kupa Ballkanike e Shigjetarisë zgjodhi Gostivarin 

Në parkun e madh të Gostivarit u mbajt gara finale në “Kupën Ballkanike të Shigjetarisë – Tozkoparan Iskender”. Në këtë garë morën pjesë 100 garues  shtatë vende të Ballkanit, respektivisht nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnjë e Hercegovina, Serbia,

Read Full Article
Isa Elmazi nga Gostivari shpallet kampion ballkanik në Beograd të Sërbisë

Isa Elmazi nga Gostivari shpallet kampion ballkanik në Beograd të Sërbisë

Karateisti i jashtëzakonshëm nga Gostivari, Isa Elmazi vazhdon me trofetë e veta në karrierën e tij të begatshme, edhe pse, në moshë të re. Së fundmi, Isa Elmazi garues i KK Fati reprezentues i Maqedonisë së Veriut, 12 vjet Kategori,

Read Full Article
Përleshje masive në ndeshjen mes KB Gostivar dhe Pelister

Përleshje masive në ndeshjen mes KB Gostivar dhe Pelister

Me datë 15.05.2022 në sallën e sportit “Rinia” në Gostivar, gjatë një ndeshje basketbolli ndërmjet ekipeve të KB “Gostivari”  nga Gostivari dhe KB “Pelister” nga Manastiri është prishur rendi dhe qetësia publike duke hedhur sende nga publiku dhe lojtarët, si

Read Full Article
Taravari priti në takim karateistët e “Asiart”, fitues të Kampionatit Shtetëror të Karatesë

Taravari priti në takim karateistët e “Asiart”, fitues të Kampionatit Shtetëror të Karatesë

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka pritur në takim karateistët e klubit “Asiart” nga Gostivari, kampionë që shënuan rekord historik në kamionatin shtetëror të karatesë që u mbajtë në qytetin tonë dhe i sollën Gostivarit 12 medalje nga

Read Full Article
Doan Osmani shkëlqen në Ferizaj të Kosovës

Doan Osmani shkëlqen në Ferizaj të Kosovës

Qyteti i Ferizajit të shtunën ishte mikpritës i turneut tradicional të karatesë, “Kosova Karate Senior Open 2022”. Mes 16 garuesve nga Kosova, në këtë event u përfaqësua edhe Klubi i Karatesë “Fati” nga Tetova me anë të karateistit, Doan Osmani.

Read Full Article
Zidan “pas derës”, drejtori i PSG nuk “lë shteg” interpretimi për të ardhmen e trajnerit Pochetino

Zidan “pas derës”, drejtori i PSG nuk “lë shteg” interpretimi për të ardhmen e trajnerit Pochetino

Pozitat e trajnerit Mauricio Pochetino te PSG nuk kanë pasur në asnjë moment themele të forta, ndërsa e ardhmja e tij vazhdimisht ka qenë në pikëpyetje, kjo edhe për shkak se argjentinasi duket sikur nuk arrin të krijojë një skemë

Read Full Article
Reali siguron Mbappe, javën e ardhshme palët lidhin kontratën faraonike

Reali siguron Mbappe, javën e ardhshme palët lidhin kontratën faraonike

Telenovelës i vjen fundit teksa në Spanjë e bëjnë të sigurtë se java e ardhshme do të jetë e duhura për të lidhur me kontratë Real Madrid dhe Kylian Mbappe. Objektivi më i madh i Los Blancos, tashmë pa Ligën

Read Full Article
Cristiano Ronaldo “i përjetshëm”, shënon tregolësh dhe i jep fitoren Manchester United

Cristiano Ronaldo “i përjetshëm”, shënon tregolësh dhe i jep fitoren Manchester United

Cristiano Ronaldo është thjesht një “hyjni” i futbollit. Cr7 hyri në historinë me tregolëshin e shënuar ndaj Tottenham Hotspur, që u mjaftoi “Djajve të Kuq” të fitonim 3-2 në “Old Trafford”, për t’u ngjitur të paktën përkohësisht në vendin e

Read Full Article
Atalanta fiton në ndeshjen me shumë gola

Atalanta fiton në ndeshjen me shumë gola

Atalanta ka fituar nga Bayer Leverkusen në një ndeshje me plot gola. Në një ndeshje të vlefshme për Europa League italianët kanë fituar me rezultat 3-2. R. Malinovskynjëherë dhe L. Murie dy herë i kanë dhënë fitoren Atalantas. C. Aranguiz dhe M. Diaby kanë realizuar për

Read Full Article