Back to homepage

Shëndeti

Pse na duhet patjetër vitamina C?

Pse na duhet patjetër vitamina C?

Trupi ynë ka nevojë për vitaminë C të mjaftueshme çdo ditë për të mbështetur veprimin e tij si një antioksidues i fuqishëm, nxitës i enzimës, përforcues i përthithjes së hekurit dhe më shumë. Vitamina C jo vetëm që mbështet sistemin

Read Full Article
Masa të reja për festat e fundvitit në Evropë

Masa të reja për festat e fundvitit në Evropë

Frika nga përhapja e Omicron ka bërë që autoritetet e shumë vendeve europiane të shtrëngojnë masat kufizuese. Referuar paralajmërimeve të ekspertëve, Hollanda është rimbyllur sërish nga 19 dhjetori deri pas Krishtlindjeve. Ndërsa në Francë, organizimet e Vitit të Ri do

Read Full Article
Mediat greke japin alarmin: ‘Omicron’ pushton Shqipërinë

Mediat greke japin alarmin: ‘Omicron’ pushton Shqipërinë

Greqia është alarmuar nga prania e variantit të ri Omicron në Shqipëri. Mediat në shtetin helen i kanë kushtuar vëmendje lajmit që u bë i ditur një ditë më parë në vendin tonë.  CNN GR e nis shkrimin me titullin

Read Full Article
Si të përdorni xhenxhefilin kundër problemeve të lëkurës

Si të përdorni xhenxhefilin kundër problemeve të lëkurës

Xhenxhefili është një zhardhok i rëndësishëm për shëndetin e lëkurës. Ky produkt organik mund të përdoret në shumë maska për fytyrën. Ai përmban vajra esencialë, amino acide, vitaminat C, B1, B2, A dhe mineralet si kalçiumi, hekuri, magnezi, fosfor, kalium,

Read Full Article
Vaksinimi i detyrueshëm, ja cili shtet tjetër do të aplikoje ligjin

Vaksinimi i detyrueshëm, ja cili shtet tjetër do të aplikoje ligjin

Zyrtarët thonë se ky urdhër është dhënë për shkak të rritjes së numrit të rasteve dhe qarkullimit të varianteve të reja si Omicroni, shkruan The Guardian, përcjell Gazeta Express. Ekuadori thotë se ka doza të mjaftueshme për ta vaksinuar tërë

Read Full Article
Shenjat që tregojnë se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi

Shenjat që tregojnë se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi

Mendimet për të ardhmen të bëjnë të ndihesh i frikësuar dhe i pasigurt. Kur shpirti është i rraskapitur, nuk ju jep një pamje të qartë të së ardhmes, drejtimin tuaj për të ardhmen. Pa një ide se ku po shkoni

Read Full Article