Back to homepage

PLUS INFO

Preferencat e mushkonjave, pse ato përzgjedhin se kë ta pickojnë

Preferencat e mushkonjave, pse ato përzgjedhin se kë ta pickojnë

Është e konfirmuar nga specialistët që mushkonjat ndonjëherë kanë preferenca. Ekspertët konfirmojnë gjithashtu se disa mushkonjat tërhiqen më shumë ndaj disa njerëzve se ndaj disa të tjerëve për shkak të disa kimikateve që çlirohen në lëkurë. Faktorët biologjikë mund ta

Read Full Article
Shëndrit Deari rrëmben vendin e parë në Kosovë

Shëndrit Deari rrëmben vendin e parë në Kosovë

Një çmim prestigjiz vjen në duart e tenisistit të njohur gostivaras, Shendrit Deari i ciki u shoall fitues (vendi i parë) në turneun më prestigjoz ne kosovë  -DIELLI TEG OPEN- organizuar nga Klubi i tenisit Diellix dhe Federata e Tenisit në

Read Full Article
Xhaferi i shoqërur nga fëmijët, në hapejen e  “The Park Festival”, në Gostivar

Xhaferi i shoqërur nga fëmijët, në hapejen e “The Park Festival”, në Gostivar

Me ftesë të organizatorëve, Kryetari i degës së BDI në Gostivar, Valdet Xhaferi mori pjesë në hapjen e festivalit “The Park Festival”, që Gostivarin do ta bëjë epiqendër të kulturës në tre ditët e ardhëshme. i shoqëruar nga vajza e

Read Full Article
The Park Festival, edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës

The Park Festival, edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës

Edhe këtë vit Gostivari do të jetë nikoqir i shumë emrave të njohur të muzikës falë The Park Festival, i cili për herë të katërt, në datat 21, 22, 23 dhe 24 korrik do të mbahet në parkun e qytetit

Read Full Article
Muzicienti nga Santiago përshkruan vizitën në Kosovë: Një vend i bukur…

Muzicienti nga Santiago përshkruan vizitën në Kosovë: Një vend i bukur…

Alan Wurman apo siç njihen nga videot e tij, Alans Theory është një muzikant nga Santiago, Chile që jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ai që një kohë të gjatë po bën video nëpër vende të

Read Full Article
Me fat Kurban Bajrami. Ju uron Gostivari Sot

Me fat Kurban Bajrami. Ju uron Gostivari Sot

Flaka Media Group ua uron festën e Kurban Bajramit. Paqja, harmonia dhe mirëkuptimi qofshin me të gjithë ne dhe familjet tona.   Urojmë që festa e Bajramit të përcillet urata, vizita tek të afërmit dhe mbi të gjitha me vepra

Read Full Article
Mickoski dhe mistreci!

Mickoski dhe mistreci!

Shkruan Driton ZENKU Ishte dhjetori i vitit 2019 kur në kongesin e VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski u zgjodh lideri i kësaj partie. Një katërdhjetëvjeçar në moshë, Mickoski hyri në derën e madhe të Pallatit të Bardhë si një kuadër të mos themi

Read Full Article
Kupa Ballkanike e Shigjetarisë zgjodhi Gostivarin 

Kupa Ballkanike e Shigjetarisë zgjodhi Gostivarin 

Në parkun e madh të Gostivarit u mbajt gara finale në “Kupën Ballkanike të Shigjetarisë – Tozkoparan Iskender”. Në këtë garë morën pjesë 100 garues  shtatë vende të Ballkanit, respektivisht nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnjë e Hercegovina, Serbia,

Read Full Article
Ja pse Kastrioti dhe Skenderi sot meritojnë respekt!

Ja pse Kastrioti dhe Skenderi sot meritojnë respekt!

Shkruan: Driton ZENKU Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot shënojnë pavarësinë. Ishte viti 1776 dhe data 4 korrik kur populli amerikan përjetojë Deklaratën e Pavarësisë dhe kur shtetet federale tashmë ishin shtete të bashkuara, të lira dhe të pavarura. Si

Read Full Article
Dimovski dhe dilemat e tij hamletiane!

Dimovski dhe dilemat e tij hamletiane!

Shkruan: Driton ZENKU Nga viti 2006 deri në vitin 2020 ka qenë deputet në Kuvedin e Maqedonisë së Veriut. Ka qenë eksponent i lartë i partisë maqedonase, VMRO-DPMNE. Ilija Dimovski iu drejtua me një shkrim në rrjetet sociale shefit të diplomacisë,

Read Full Article