Back to homepage

Për femra

Moderatorja që nuk e zbehu ekrani për më shumë se 1 dekadë!

Në listën e redaksisë për intervistat e fundvitit me njerëz të rëndësishëm e të dobishëm për shoqërinë gjatë gjithë vitit që po lejmë pas, nuk kishte se si të mungon një moderatore në spikamë në mediat në gjuhën shqipe në

Read Full Article

Gazetari që nuk e ka “shijuar” terrenin, nuk mund të bëhet redaktor apo moderator i  mirë

Edhe në Vitin 2023 do të vazhdoj që me këmbëngulje të jem në anën e opinionit publik dhe qytetarëve dhe të zbatojmë me përpikmëri motivin për të qene Televizion i pavarur dhe objektiv – në anën e shikuesve, kështu premton

Read Full Article

Qëndroni disa ditë larg njëri-tjetrit, i bën mirë martesës

Një studim i ri ka treguar se sekreti i një martese të lumtur është të qëndroni larg njëri-tjetrit për 5 ditë në miaj. Ata që punojnë larg shtëpisë thonë se kanë marrëdhëniet më të lumtura. Kjo i bën të kuptojnë

Read Full Article

Pesë vendime që duhet t’i merrni para moshës 30 vjeçe

Të 20-tat e hershme dhe ato të vonshme janë periudha më e bukur në jetën e njeriut – ti je i ri dhe plot energji por njëkohësisht më i pjekur dhe më i ditur se dy vite më parë. Kjo

Read Full Article

Zgjoheni para orës shtatë? Një gjë e mirë ndodh në trupin tuaj

“Një që zgjohet herët merr dy pasuri” është një thënie që vlen për ata që zgjohen herët. Sipas një studimi të ri të publikuar në JAMA Psychiatry, zgjimi herët – dhe qëndrimi aktiv gjatë ditës – mund të përmirësojë gjendjen

Read Full Article

Disa gjëra që duhet të bëni në mëngjes për të patur një ditë fantastike

Në ditët e sotme ditët stresuese dhe pa motivim janë të pashmangshme, por ama e keni ju në dorë që të keni sa më pa të tilla. Dhe e gjithë kjo nis që në mëngjes. Mund të duket e papërfillshme

Read Full Article

Këto janë mënyrat e vetme nëse doni një bark të sheshtë

Sulmo muskujt e fshehur. Barku ka disa muskuj, por ato që fshihen nën sipërfaqe janë më të rëndësishmit për të pasur një pamje prej barku “petë”. Të forcosh këtë grup muskujsh është si të veshësh një korse të mirë. Këta

Read Full Article

Mos hidhni lëvoret e gështenjës, ju ndihmon shumë për flokët, ja si

Pavarësisht të daljes në treg të produkteve të shumta kozmetike, recetat popullore na kryjnë punë shpesh më shumë se markat e shtrenjta. I tillë është edhe rasti i lëvores së gështenjave. Ky “ilaç i gjysheve” në fakt shërben për të

Read Full Article

08
Mar
Kërcënimet dhe sulmet hibride, si dhe sfidat e sigurisë, ishin...