Back to homepage

News Box

Valon Mustafa, kosovari i parë dhe sudenti më i ri në programin GEMBA të CEIBS Shanghai – Kinë

Pranimi i Valon Mustafës në programin GEMBA në Fakultetin CEIBS (China Europe International Business School) në Shanghai është një fitore e madhe jo vetëm për Valonin, por edhe për Kosovën. Si student i parë nga Kosova dhe studenti më i

Read Full Article

Barack Obamës i ndalohet hyrja në Rusi

Ish-presidenti amerikan Barack Obama dhe komediani Stephen Colbert janë në mesin e 500 qytetarëve amerikanë të cilëve do t’ju ndalohet hyrja në Rusi në përgjigje të raundit të fundit të sanksioneve të shpallura nga Washingtoni, ka thënë ministria e jashtme

Read Full Article

“Vuçiq, dorëhiqu” – mijëra persona në protestën e tretë kundër dhunës në Beograd

Dhjetëra mijëra persona kanë dalë të premten në rrugët e Beogradit, për të protestuar nën sloganin “Serbia kundër dhunës”. Protesta është organizuar nga partitë opozitare të Serbisë. Arsyeja për organizim të protestës në Beograd është zhgënjimi me reagimin e autoriteteve,

Read Full Article

Nju Jorku po fundoset sepse peshon shumë, problem janë qiellgërvishëset!

Qyteti i Nju Jorkut, praktikisht po fundoset dhe kjo, për shkak se peshon shumë! Duke cituar gjeologë vendas, gazeta New York Post shkruan se mbi atë që njihet si “Molla e Madhe”, ka një trysni të ndjeshme e cila po

Read Full Article

Itali, numri i viktimave shkon në 14, mijëra persona të evakuuar

Kalimi i orëve e ka vështirësuar akoma më shumë situatën në Itali, ku numri i viktimave në Emilia-Romagna ka shkuar në 14, ndërsa të tjerë rezultojnë të zhdukur. Ekipet e shpëtimit janë në terren, për të evakuuar banorët më të

Read Full Article

“S’do lejoj shkatërrimin e Serbisë”/ Presidenti Vuçiç: Nuk do të ketë Kosovë të pavarur

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u shpreh sot, në një takim të Partisë së tij Progresive Serbe në Pançevë, afër Beogradit, se pret që Serbia ta ketë Kosovën “në pjatë”. “Bëni çfarë të doni, jashtë dhe brenda, këtu në shtet,

Read Full Article

Shqipëria voton/ Sot zgjidhen 61 kryebashkiakët e rinj, probleme në shumë zona!

Sot mbahen zgjedhjet vendore në vendin tonë, ku pritet të zgjidhen 61 kryebashkiakët e rinj. Këto zgjedhje u paraprinë nga një situatë e pazakontë politike kur opozita ishte e përçarë dhe socialistët të vetëm kërkojnë rikonfirmimin në pjesën më të

Read Full Article

Turqia sot në zgjedhje! Vendoset e ardhmja me ose pa Erdoganin, pas 20 vitesh në pushtet

Turqit po votojnë në zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e tyre moderne, për të vendosur nëse Rexhep Tajip Erdogan do të mbetet president pas 20 vjetësh në pushtet. Rivali i tij kryesor, Kemal Kilicdaroglu, premton të heqë shumë nga

Read Full Article

14 vjeçari që kreu masakrën në Beograd kishte kërkuar në Google “Vrasësit më masiv në botë”

14-vjeçari që tronditi Beogradin, duke kryer një masakër në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Beograd, Kosta K., përdorte Google për të kërkuar pothuajse çdo ditë vrasësit më masiv në botë. Ngjarja kishte ndodhur me 3 maj, ku Kosta K., nxënës

Read Full Article

Trafikoi 6 tonë kokainë, policia serbe shkatërron ‘Kartelin e Ballkanit’

Policia e Serbisë organizoi një operacion të gjerë antidrogë në mbarë vendin, në fund të të cilit ranë 13 persona, pjesë e një organizate kriminale që trafikonte sasi të mëdha lënde narkotike të llojit kokainë. Operacioni i policisë erdhi pas

Read Full Article