Back to homepage

News Box

Keni nevojë për menu digjitale. Ja oferta më e volitshme Updated

Trendi i objekteve hoteliere, përfshi kafiteritë, restorantet, baret e ushqimit, qebabtoret, byrektoret dhe hamburgeritë janë munutë digjitale. Janë praktike, aq të thjeshta për përdorim dhe lehtësisht të arritshme. Oferta më e mirë vjen nga FMG, kompania e specializuar për këtë

Read Full Article

Valdet Xhaferi: Qëllimi ynë, e gjithë struktura partiake të ndjehet e përfaqësuar

Kryetari i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI në Gostivar Valdet Xhaferi, në intervistën ekskluzive të fundvitit për Flaka Media Group, flet për politikën, udhëheqjen me degën e Gostivarit, institucionin që drejton dhe karrierën e tij. Xhaferi shpreh

Read Full Article

Deputetja Arta Bilalli – Zendeli: Postet janë përgjegjësi dhe besim

Deputetja Arta Bilalli – Zendeli në intervistën e fundvitit për Flaka ka folur për punën si deputete dhe bashkëveprimi i deputeteve femra në mbrojtje të interesit të tyre pa dallime politike, nacionale e fetare. “Vlerësimi juaj se ekziston fryma feministe

Read Full Article

Drejtori Asani: Kemi angazhuar 4 ekspertë të jashtëm të cilët operojnë dhe njëkohësisht trajnojnë  stafin tonë

Drejtori i Klinikësn Universitare të Kirurgjisë së Fëmijëve në Shkup, Elmedin Asani në intervistën për Agjencinë e lajmeve Flaka bënë të ditur që trajnimi dhe mbajtja në trendin botëror të kirurgëve të Klinikës që drejton është prioritet, dhe se për

Read Full Article

Deputetja Dauti: Beteja me korrupsionin ishte betejë e humbur këtë vit

Në intervistën ekskluzive për Flaka Media Group, deputetja e Aleancës për Shqiptarët Ilire Dauti flet për dimensionin politik, partinë që përfaqëson, rolin e gruas në Kuvend, gjendjen aktuale ekonomike dhe sociale në Maqedoninë e Veriut dhe për karrierën e saj

Read Full Article

Ministri Aliti: Po bëjmë të gjitha përpjekjet për të sjellur reformat në Adminisratë

Në intervistën ekskluzive për Flaka Media Group, ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti flet për procesin e reformave dhe unifikimi i ligjeve me ata të BE-së. “Momentalisht jemi në fazën e screeningut  dhe fakti që si Ministri e

Read Full Article

RETRO: Kriza ekonomike, kryefjala e vitit 2022 në Maqedoninë e Veriut 

Kriza energjetike, inflacioni i lartë dhe lufta në Ukrainë goditi aktivitetin e biznesit dhe  nxit një rritje të çmimit të energjisë elektrike por edhe produkteve ushqimore, ndërtimore dhe çdo aktivitet tjetër tregëtar. Borxhi publik arriti mbi 60 për qind të

Read Full Article

Isen Shabani: Realizuam mbi 100 projekte të vogla dhe të mëdha Updated

Kryetari i komunës së Vrapçishtit, Isen Shabani në intervistën e fundvitit për Flaka Media Grup, flet për punën si kryetar komune, problemet dhe sfidat me të cilat ballafaqohet pushtetit lokal, raportet me pushtetin qendror, realizimin e programit vjetor dhe për

Read Full Article

Dr.Roland Alili për herë të parë në Spitalin e Tetovës do të realizojë Liposuksion të të gjithë trupit 

Të premten Spitali Klinik i Tetovës për herë të parë do të realizojë ndërhyrjen kirurgjikale “Liposuksion” i të gjithë trupit të cilën do ta realizojë Kirurgu tani më i njohur dhe më i suksesshmi Roland Alili ndërsa pacient është Gazetari

Read Full Article

Argjentina kampione me 40 milionë euro në xhep

Argjentina u bë kampione e botës të dielën, pasi mposhti Francën në penallti. Pos trofeut më të rëndësishëm të futbollit, Argjentina e Lionel Messit do t’i fitojë edhe 40 milionë euro. Një rritje prej katër milionë euro krahasuar me katër

Read Full Article

03
Jan
Punonjësit policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar,...
03
Jan
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme-Gostivar,...