Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

Covid-19, shërohen 111 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 386 teste, prej të cilëve 23 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve: 5 raste janë paraqitur në Shkup, në Kumanovë 5, Tetovë 6, Veles 2, Negotinë 2.Me statistikat e…

Prej sot do të dënoheni nëse nuk mbani maskë apo shall

Prej sot nis zbatimi i dekretit për mbajtje të detyrueshme të maskës, shallit apo faculetës për të mbuluar gojën dhe hundën, masë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Sipas dekretit të miratuar nga Qeveria, secili qytetar që në ambiente…

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare perëndimore deri në veri-perëndimore. Paradite do të ketë më shumë periudha me diell, ndërsa pasdite me kushte për paqëndrueshmëri afatshkurte me…

Shërohen 36 persona, 6 viktima dhe 22 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 36 pacient të shëruar nga Covid-19. Sipas qyteteve: Shkup-19, Kumanovë-1, Prilep-4, Tetovë-1, Strugë-1, Gostivar 1. Tashmë në vendin tonë nga Covid-19 janë shëruar 589…

Me 1, 2 dhe 3 maj ora policore fillon nga ora 14:00

Në seancën e sotme të qeverisë u morr vendim për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve në territorin e gjithë vendit gjatë festës së 1 Majit, njofton Flaka  Më 1, 2 dhe 3 maj, gjegjësisht e premte, e shtunë dhe e…

1 Maji – ditë jopune për të gjithë qytetarët

Dita e punës – 1 Maji (e premte) është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës të Maqedonisë së Veriut, kumtoi Ministria e Punës dhe Politikës Sociale. Nga Ministria të gjithë qytetarëve në vend ua urojnë Ditën e punës. …

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale deri në mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për paraqitje të shiut të kohëpaskohshëm. Temperatura e…