Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

53 raste të reja dhe 5 të vdekur në 24 orët e fundit

Në vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 53 raste të reja me koronavirus dhe 5 persona kanë humbur jetën. Driton ZenkuLindi në vitin 1979 në qytetin e Gostivarit. Në vitin 2005 mbaroi studimet në Universitetin e Evropës…

Fondacioni Firdeus dhuron pako ushqimore për 90 familje në Gostivar

Fondacioni Firdeus që drejtohet nga Hoxhë, Elvis Naçi, ka dhuruar pako ushqimore për 90 familje nga rajoni i Gostivarit, njofton Gostivari Sot  Aktivistë  vullnetarë nga Gostivari i’u bashkëngjiten aksionit humanitar, duke shpërndarë ndihmat për familjet në nevojë. Aktivistët shprehin faleminderim…

Gostivar, regjistrohet një pacient i infektuar nga Kovid19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën për sëmundje infektive kanë ndërruar jetë dy pacientë. Njëri pacient për të cilin Alsat njoftoi më herët është nga Kumanova, i moshës 70 vjeçare dhe vuante nga disa sëmundje, ndërkohë që akoma priten…

Skena filmi, Policia neutralizon me krisma banorin e Pirokut !

Mbrëmë rreth orës 23 e 20 minuta, në Siriçinë të Tetovës, pjestarët e policisë nga SPB- Tetovë, e kanë privuar nga liria 33-vjeçarin M.A. nga Piroku i Tetovës, i cili ka drejtuar veturën ,,Folkcvagen Passat” me targa të Gjermanisë, ku…