Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

Kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari i mbushi 44 vjet

Kryerari i Kërçovës Fatmir Dehari i mbushi 44 vjet, njofton Gostivari Sot. Dr.Sci. Fatmir Dehari, kërcovari tipik, i popullit të Kërçovës, pjesë e pandashme e jetës së kombit të tij, njeriu që përfaqëson dhe mishëron, dhembjen, sakrificën dhe guximin e…

Moska e prëforcon fushatën për bojkot të referendumit

Moska po bën përpjekje të mëdha për dështim të referendumit në të cilin më 30 shtator qytetarët e Maqedonisë duhet të deklarohen nëse pranojnë hyrje të vendit në BE dhe NATO, kumtoi dje “Njujork tajms”. Qëllim kryesor i kësaj fushate…

Lajm i mirë për mërgimtarët tanë në Gjermani

Të martën, do të nënshkruhet deklarata e përbashkët midis ministrisë së Brendshme dhe ministrisë Federale të Trafikut dhe Infrastrukturës Dixhitale të republikës së Gjermanisë për njohjen dhe zëvendësimin e patentave, ka njoftuar Spasovski në Facebook!   Pakti mes palëve përfshinë…

Johanes Han përsëri në Shkup

Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han është duke qëndruar në Shkup në kuadër të ngjarjeve “Ditët e mediave të Ballkanit Perëndimor”. Ngjarja që do të mbahet sot dhe nesër ka për qëllim të sigurojë lirinë e medias, duke trajtuar edhe çështjen e…

PDSH mbajti tubim në Reçicë të Vogël

Me moton “Një hap para “PËR” NATO dhe BE”, Partia Demokratike Shqiptare sot vazhdoi fushatën informuese dhe takimet me qytetarët, që  kanë si  qëllim rritjen e përkrahjes për referendumin që do të mbahet më 30 Shtator. Në takimin me banorët…

Marsh për Maqedoni Evropiane në Shkup

Ka filluar marshi në qendër të Shkupit për Maqedoni Evropiane. Marshimi ka filluar para ndërtesës së Kryqit të Kuq dhe do të përfundoj para selisë së BE-së në orën 14.00. Në marshin po marrin pjesë qytetarë nga e tërë Maqedonia….

PDSH mbrëmë mbajti tubim në Likovë

Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë zhvilloi fushatë në komunës e Likovës, me moton “Një hap para PËR NATO dhe BE! Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në fjalimin e tij para të pranishmëve mes tjerash potencoi: “Ne me vullnetin tone si shqiptar…