Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

Regjistrimet për klasën e parë fillojnë më 1 qershor

Regjistrimi i nxënësve në klasë të parë do të filloj më 1 qershor në të gjitha shkollat fillore të vendit. Për shkak të gjendjes me virusin korona, regjistrimi do të bëhet me orar të caktuar paraprakisht nga shkolla. Në shkollën…

Policia e Gostivarit ndalon një shtetas të Sirisë

Dje (26-maj) në SPB Tetovë, personi N.N. ka denoncuar se, në fshatin Jellovcë e Epërme të Gostivarit në afërsi të pellgut për peshqë, ka vërejtur një person të panjohur i cili sipas të gjitha gjasave është emigrant, njofton Gostivari Sot  …

Kafenet dhe restorantet hapen të enjten

Qeveria sot mori vendim për rrifillimin me punë të objekteve hotelierike në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe vendosjen e protokoleve të duhura për punën e tyre. Vendimi hynë në fuqi nga data 28.05.2020 Qeveria sot vendosi për ndërprejre të…

Hiqet ora policore që nesër

Qeveria sot vendosi për ndërprejre të plotë të Vendimit për ndalim dhe regjim të veçantë të lëvizjes në teritorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut! Vendimi hynë në fuqi nga data 27.05.2020 Gjithashtu Qeveria sot mori vendim për rrifillimin me…

Rast i ri i prekur nga CoVid-19 në rajonin e Gostivarit

Me 16 rastet e reja me koroanvirus, vendi jonë edhe zyrtarisht tejkaloi shifrat 2000 të personave të infektuar nga Kovid-19. Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 314 testime, ndërsa që nga fillimi i pandemisë deri tani, në vendin…

Sot vendoset për hapjen e hoteleve dhe objekteve gastronomike?

Siç mëson televizioni Alsat-M, Qeveria e Maqedonisë së Veriut tashmë ka marrë vendim për hapjen e hoteleve dhe objekteve gastronomike. Vendimi pritet që sot të kalojë edhe në seancën e Qeverisë, e cila duhet që të mbahet në ora 16:00….

Hiqet ora policore, kufijtë hapen me 1 qershor

Kufijtë e Maqedonisë së Veriut të hapen nga 1 qershori dhe të hiqet ora policore, këtë e rekomandon Komisioni për Sëmundje Infektive, mëson Alsat. Sigurisht, rekomandimet e Komisionit duhet të pranohen nga Qeveria, e cila pritet të mbaj seancë sot…

Nga mesnata priten çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë gjatë ditës së sotme duhet të publikoj çmimet e reja me pakicë të derivateve të naftës. Këto çmime do të vlejnë deri të hënën e ardhshme në mesnatë. Kujtojmë se javën e kaluar me vendim të…