Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

Zëdhënësja e EVN-ës midis të lënduarve, është nga Gostivari

Midis perosnave të lënduar në fatkeësinë që ndodhi afër fshatit Laskarcë në magjistralen Shkup-Tetovë, është edhe zëdhënësja e EVN-së, Vjosa Selimi, e cila ka të thyerë shpatullën dhe është në gjendje të mirë shëndetësore, raporton KOHA. Kryeministri Zoran Zaev, pas…

Aksidenti tragjik, gruaja shtatzëne transferohet në Gjinekologji

Edhe një i lënduar në aksidentin e mbrëmshëm në autostradën Shkup-Tetovë, ka përfunduar në qendrën e Urgjencës në klinikën e Shkupit. Para përafërsisht 20 minuta me makinë të ndihmës së shpejtë me targa të Tetovës është sjellë edhe në i…

Flamujt në gjysmështizë para Qeverisë, Xhaferi shpreh ngushëllime

Sot një ditë pas tragjedisë ku humbën jetën 14 persona nga aksidenti rrugor në autostradën Shkpup-Tetovë, Qeveria ka shpallur dy ditë zie, sot dhe nesër. Ndërkohë, të gjitha institucionet kanë ulur flamujt në gjysmështizë për nder të viktimave. Kryetari i…

Mjeku Hasani: Një 19-vjeçare dhe një 33-vjeçar në gjendje kritike

Doktori në Spitalin Shtetëror, Ilir Hasani ka deklaruar për Televizionion Shenja, se 19-vjeçare dhe një 38-vjeçar janë në gjendje kritike. Ai ka shpjeguar se njëri prej këtyre pacientëve tashmë është transferuar për një intervenim të dytë. “Po bëjmë maksimumin për…

Aksidenti tragjik, zbardhen emrat e shtatë personave

Onur Sadiku është 19 vjeçari që ka ndërrur jetë mbrëmë në aksidentin me autobusin e kompanisë Durmo Turs që udhëtonte nga Shkupi për në Tetovë. Për momentin katër  viktima janë identifikuar  Rametulla Abdurahimi, Jovica Trpevski, Onur Sadiku, Besim Kamberi, Esat…