Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

Deputeti e punëson djalin mënjeherë pas diplomimit

Nuk kanë të ndalur punësimet familjare nga ana e deputetëve të maxhorancës aktuale në Maqedoni, shkruajnë portalet maqedonase, përcjellë INA. Kësaj radhe deputeti i Partisë së Re Socialdemokrate (NSDP) që është në koalicion me LSDM, Goran Misoski ka punësuar djalin…

Kërkohet që Komisioni anti-korrupsion të mos politizohet

Njohësit e çështje juridike thonë se mënyra se si po zgjidhen anëtarët e Komisionit për anti-korrupsion lë pak për të shpresuar se do të zgjidhen persona jashtë ndikimit politik. Sipas ekspertëve, në këtë moment anëtarët e këtij komisioni paraqesin një…

Komunikacioni zhvillohet nëpër rrugë vende-vende të lagështa

Dukshmëri të zvogëluar prej 30 deri në 50 metra për shkak të mjegullës sot në mëngjes pati në qafat malore Strazhë, Gjavatë dhe Pletvar. Nga Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë” informojnë se prej orës 05:40 është pezulluar ndalesa për automjete…

Policia privon nga liria banorin e Çegranit

Pjestarët e policisë, nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë-Stacioni policorë Çegran, dje (6- shkurt) rrethë orës 12 e 40 minuta, kanë privuar nga liria 59 vjeçarin A.M. nga fshati Koritë, për të cilin gjykata ka shqiptuar tre vite dënim…

Gruevski poston trajlerin e filmit maqedonas dhe ka një porosi

Ish- kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski i cili kohë më parë është arratisur në Hungari, mbrëmë ka postuar trajlerin e filmit serik “Maqedonia”. Revista”Fokus” shkruan se seriali duhet të kishte 80 episode dhe ai ka marrë buxhetin prej miliona eurove,…

Mickoski tregon se çfarë bisedoi me Vuçiqin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në profiline tij në Facebook ka njoftuar se është takuar në beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. “Pata mundësinë në Beograd të takohem me presidentin e Serbisë dhe kryetarin e PPS-së, Aleksandar Vuçiq” “Biseduam…