Ministria e Kulturës shqyrton projektet e dyshimta

Ministria e Kulturës ende po i shqyrton projektet e dyshimta të programit vjetor. Shqyrtimi i brendshëm pritet që të zgjatë deri në fund të javës, pas çka do të informohen edhe vetë projektantët me vendimet…

Martesat në rritje, divorcet në ulje

Gjithsej 3.119 martesa janë lidhur në tremujorin e katërt të vitit 2017, që është rritje për 6,9 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit 2016. Sipas Entit shtetëror të statistikës, numri i…

9 prilli, 1 maj, 24 maj, 15 qershori,…

Disa fundjava të bashkangjitura dhe festa të cilat bien në ditë jo pune. Kështu duket programi i ri për ditët kur nuk do të punohet për vitin 2018. Këto festa vlejnë për të gjithë qytetarët…

Zaev dhe Osmani në takimin formal të vendeve…

Kryeminstri i Maqedonisë Zoran Zaev dhe zv/kryeminstri për  Çështje Europiane Bujar Osmani sot  kanë qëndruar në Londër në takimin formal të vendeve të Ballkanit Përendimor. Të dy përfaqësuesit u takuan edhe me kryeministren  Tereza Mej…

Ka kur pritet të ketë ndryshim të motit

Deri të enjten moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë me periudha të shkurtra me diell, kumtoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Nesër do të fryjë erë mesatare, ndërsa në vendet më…

Serbia “detyron” Grubin të heq flamujt e shteteve…

Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë në konferencën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë kërkuan heqjen e flamurit të Kosovës nga platforma ku qëndronin flamujt e shteteve anëtare të BE-së si dhe vendeve të Ballkanit. Deputetët…

Dollarët e Grubit për reklama në Facebook |…

Është ndër të rrallët në mos i vetmi, deputeti Artan Grubi i cili investon nga buxheti familjar për sponosorizimin e postimeve të tij në Facebook. Çdo i treti postim që bëhet në profilin e tij,…