Dje, 10 aksidente trafiku në Shkup

Një person është lënduar më rëndë në një nga gjithsej 10 aksidentet trafikut që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në dy aksidente më lehtë janë lënduar dy persona, ndërsa në…

Moti, po bie shi i ngrirë

Moti në Maqedoni do të jetë i vranët me reshje kryesisht të shiut. Paradite, lokalisht do të ketë kushte për reshje të shiut të ngrirë. Në male reshjet do të jenë kryesisht të borës. Reshje…

Sapo u shkarkua një drejtor në Tetovë

Sot me vendim të ministrit për punë dhe politik sociale Mila Carovska është shkarkuar nga posti I drejtorit Naser Sadiku dhe në vend të tijë është caktuar për ushtrues të detyrës drejtor I qendrës ndër…

Sot temperatura varion nga -17 deri 2 gradë

Valë e ftohtë nga faza e portokalltë sot do ta përfshijë të gjithë shtetin. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -17 deri -9 gradë, ndërsa ato të ditës prej -4 deri në 2 gradë.…

Emërimi i drejtorëve, shumë vende mbeten ende bosh

Pavarësisht emërimeve të fundit të drejtorëve dhe zv. drejtorëve në disa institucione dhe organe shtetërore, disa drejtori dhe poste në ekzekutiv që i takonin Aleancës për Shqiptarët, ende mbeten pa udhëheqës. Bëhet fjalë për zv/ministrin…

Antikorrupsionerët kanë marrë para duke mos shkuar në…

Anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion  kanë marrë pagesa për shpenzimet e rrugës sepse kishin ardhur në seanca, ndërkaq pagesa ëhstë bërë me fletpagesa udhëtimi jo adekuate, përcjell Aktuale.mk. Disa nga të punësuarit as që kanë…