Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Maqedonia e Veriut

Ndahen 10 vendime pune në Shtëpinë e Shëndetit në Gostivar

Në një moment shumë të rëndësishëm për shërbim ndaj qytetarëve, si pasojë e pandemisë globale CoVid-19, Instituti Publik Shëndetësor – Shtëpia e Shëndetit në Gostivar, po përforcon rradhët e veta me staf plotësues profesionist, njofton Gostivari Sot Drejtori, Jamin Sinani,…

RMV, janë regjistruar 29 raste të prekur me virusin COVID-19

Katër pacientë sot kanë vdekur në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Që të katërt kanë qenë të prekur me virusin korona informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, raporton TV21. Pacientët që kanë ndërruar jetë janë një 52-vjeçar nga Kumanova, një…

Nga sot vlejnë çmimet e reja të derivateve, Dizeli 45 denarë

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës të cilat do të vlejnë deri të hënën e ardhshme. Çmimet e reja tashmë kanë filluar të zbatohen.  Benzina EUROSUPER BS-98 do të lirohet për 0.50…

Mot i nxehtë me diell dhe me mëngjese të ftohta

Prej sot moti në vend do të jetë stabil dhe kryesisht me diell dhe më i ngrohtë. Deri të enjten temperaturat e mëngjesit në disa vende do të jenë të ftohta, me disa temperatura nën zero, ndërsa gjatë ditës do…

Një polic i vdekur në Kumanovë nga CoVid-19!

Ka ndërruar jetë një polic i diagnostikuar dhjetë ditë më parë me virusin Korona, mëson Alsat nga burime jozyrtare. Sipas informacioneve, i ndjeri ishte nga njësiti i policisë kufitare dhe deri para dy javësh ka shërbyer në stacionin policorë të…

Spasovski: Pashkët dhe Ramazanin duhet ta kalojmë në shtëpi

Spasovski porositi të gjithë besimtarët përfshi ata të komuniteti ortodoks, mysliman dhe të tjerë se festën e Pashkëve dhe të Ramazanit këtë vit duhet ta kalojmë në shtëpi. “Të gjitha festat, përfshi këtu Pashkët dhe Ramazanin duhet dhe do ti…