Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Hendboll, Prespa humb nga Jehona e Gostivarit

Klubi hendbollistik “Jehona” ka shënuar fitore në terren vendas ndaj skuadrës së “Prespës”. Diferenca prej 11 golave dhe kualiteti i lojës së zhvilluar, bëri që “Jehona” pa shumë vështirësi të vijë deri te fitorja. Përballja u mbyll me rezultat 34:23….

Festë e madhe në Dobërdoll, Besa fitoi derbin kundër Teteksit

Një derbi i madh është zhvilluar sot pasdite në stadiumin Global Arena në Dobërdoll të Gostivarit, ndërmjet KF Besa nga Dobërdolli dhe Teteksi, në kuadrin e javës së 10-të në Ligën e Tretë-Perëndim. Besa shënoi fitore të madhe me rezultat…

Në Gostivar po lind një klub i ri i Xhudos

Në Gostivar po lind një klub i ri i Xhudos. Bartës dhe nismëtar është Arben Iseini kampion disa her i sporti të Xhudos në RMV, njofton Gostivari Sot “Gjithçka nga fillimi,nji klub i ri i sapo formuar emri i të…

Sot në Gostivar do të mbahet derbi në hendboll

Sot me fillim në ora 19:00, në Palestrën Sportive “Rinia” në Gostivar do të mbahet derbi në hendboll, njofton Gostivari Sot Loja do të zhvillohet në mes te Klubit “Jehona nga Gostivari dhe “Mlaz” nga Bogdanci. Chicago Stone LLC, Uji…

Evenimenti i parë i Sporteve Luftarake në MMA në Gostivar

Më Datën 23 Nëntor 2019 në Gostivar dot mbahet Evenimenti i parë i Sporteve Luftarake në MMA. Cili i ktijë Evenimenti është zhvillimi i ktij Sporti në Gostivar dhe Maqedoni, ju informojm se në kë Eveniment dot ket Luftar të…