Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Sport

Conte pagën 10 milionë euro në vit te Interi

Trajneri Antonio Conte pritet që të përfitojë 10 milionë euro te Interi, sipas raportimeve nga Goal. Conte është shumë afër që të kalojë te Zikaltrit, duke ia zënë vendin Luciano Spalletti-t. Së fundi u mësua se ai i ka marrë…

Shkëlqeu gjatë gjithë sezonit, e rrëmben Liverpooli

Liverpool me në krye trajnerin Jurgen Klopp raportohet se e konsideron një lëvizje për mesfushorin e West Hamit, Felipe Anderson. Braziliani, i cili u bashkua me Hammers për një tarifë rekord prej rreth 40 milionë funte verën e kaluar, gëzonte…

UEFA zbret në Prishtinë

Një delegacion i UEFA-s zbarkoi këtë mesjavë në prishtinë për të rakorduar me drejtuesit e futbollit në këtë vend, edhe projektet e ardhshme, një vizitë që shërbeu edhe për të ritheksuar përparimin e madh të bërë këtu. Shefi i Divizionit…

E FUNDIT: Arrestohet Diego Armando Maradona

Është arrestuar legjenda e futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Armando Maradona. Ai u prangos nga autoritetet në Argjentinë për shkak të një padie që ish-e dashura e tij, Rocio Olivera ngriti ndaj tij për shkak të një borxhi që i…

Vëllau i Eden Hazardit zyrtarisht tek Borussia Dortmund

Borussia e Dortmundit nuk ndalet në merkato. Verdhezinjtë kanë zyrtarizuar blerjen e dytë në harkun e pak orëve, teksa kanë siguruar shërbimet e Thorgan Hazard nga Borussia Moenchengladbach. Belgu është goditja e dytë në pak orë pas Nico Schulz që…