Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Gostivari

Filloi asfaltimi i një rrugë në Dobërdoll

Në fshatin Dobërdoll është asfaltuar edhe një rrugë e re. Rruga me gjatësi prej rreth 350 metra ka kushtuar 250. 000 euro. 80 për qind të mjeteve janë siguruar nga Komuna e Vrapëishtit, kurse pjesa tjetër nga vetë banorët. Kryetari…

Dezinfektohet rruga magjistrale përskaj qytetit të Gostivarit

Shkaku i frekuencës së madhe të automjeteve në magjistralen Shkup-Kërçovë, kur shkaku i orës policore maratonike, qytetarët e Shkupit u drejtuan për në Mavrovë, Ohër dhe Strugë, mbërmë ekipe të NP “Komuanlec” – Gostivar, bënë larjen dhe dezinfektimin e segmentit…

Filloi montimi i Qendrës Informative Turistike në Gostivar

Objekti montues i cili nga dita e djeshme është vendosur në sheshin e qytetit të Gostivarit është qendra e ardhshme informative turistike. Kështu bën të ditur kryetari Arben Taravari, i cili duke komentuar regimet e fundit në rrjetet sociale, tha…

SH.K.A “Jahi Hasani” do të bëhet me amfiteatër veror

Në hapsirat e SHKA “Jahi Hasani” kanë qendruar për vizitë zëdhënësi i Komunës së Gostivarit, Jasin Demiri i shoqëruar nga drejtori i Ndërmarrjes Publike “Parkingjet publike dhe Gjelbërimi”, Bekim Çelebiu. Pas njohjes me punët dhe aktivitetet e Shoqërisë nga Çegrani,…

Lëndoi bashkvendasin, arrestohet banori i Çegranit

Dje (3-qershor) në ora 23.00, 55-vjeçari A.L. nga Çegrani i Gostivarit, në SPB Tetovë ka denoncuar se kushëriri i tij Xh.L. (60) nga i njëjti fshat, në një zënkë fiziki që kanë pasur me një person tjetër, për shkak të…

Policia dhe Inspektorati i Tregut kontrollojnë 73 lokale në Gostivar

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, në periudhën (03/04-qershor), sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, janë evidentuar 63 persona të rij (TE-63) në izolim me vendim të Inspektoratit shtetrorës sanitar shëndetsorë, ndërsa janë…