Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Gostivari

Gostivar, dilte nga barnatorja ia vjedhin portofolin

Mbrëmë (2-dhjetor) rreth orës 21 e 10 minuta, 61- vjeçarja D.B. nga Gostivari ka denoncuar se, gjatë daljes nga një barnatore në rrugën ,,Goce Dellçev,, në Gostivar, dy persona të panjohur i kanë vjedhur portofolin dhe kanë ikur, njofton Gostivari…

Taravari ne terren. Zero tolerance ndaj ndertimeve ilegale!

Taravari ne terren. Zero tolerance ndaj ndertimeve ilegale! Posted by TV GLOBI on Monday, December 2, 2019 Gostivari SotPortali i pavarur informativ në gjuhën shqipe “Gostivari Sot” zyrtarisht filloi me misionin e informimit te popullatës me datë 22 Nëntor 2017,…

Gostivari do të bëhet me Qendër Rinore për Resurse

Kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari dhe përfaqësuesja e përhershme e UNDP-së Narine Sahakzan nënshkruan një Memorandum bashkëpunimi për hapjen e një Qendre Rinore të Resurseve në Gostivar, e cila do t’i shërbejë gjithë Rajonit të Pollogut. Kryetari i…

Çegrani në ndihmë të vllezërve nga Shqipëria

U nisën për tek vendet e prekura nga tërmeti ndihma në veshëmbathje, barna dhe një shumë e konsiderueshme parashë. Tashmë ndihmat e para janë në rrugë për në Shqipërinë tonë. Duhet të jemi krenarë me këtë rini tonën çegranase dhe…