Nga Japonia, Merkel: Më shumë siguri ndaj firmave…

Kancelarja gjermane, Angela Merkel bëri thirrje këtë të martë për masa të forta mbrojtëse, për t’u garantuar se firmat kineze nuk i dorëzojnë Pekinit të dhëna private, mes shqetësimeve në rritje të sigurisë lidhur me…

LSI kërkon me urgjencë interpelancë me ministren Denaj,…

Grupi Parlamentar i LSI-së ka depozituar në Kuvend kërkesën për interpelancë me ministren e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. Kjo kërkesë për interpelancë urgjente vjen për zhbllokimin e buxhetit të Bashkisë Skrapar. “Kërkesa për interpelancë…

Ndikimi i teorive të komplotit në zgjedhjet e…

A do të mbizotërojnë teoritë e komplotit në zgjedhjet parlamentare të Majit? Janë bërë vërtet shqetësues, dhe liberalët demokratë e kanë të vështirë t’u bëjnë ballë. Shikoni se sa shpejt u përhap fjala në rrjete…

BE unifikon qëndrimin me SHBA, njeh Guaidon si…

Vendet e Bashkimit Europian, si Spanja, Franca, Britania, Gjermania, Suedia dhe Danimarka kanë unifikuar këtë të hënë qëndrimin e tyre me atë të Shteteve të Bashkuara, sa i përket njohjes së Juan Guaidos si president…