KE rekomandon çeljen e negociatave me Shqipërinë

Komisioni Evropian ka paraqitur para Parlamentit Evropian progres-raportet për shtetet në procesin e zgjerimit, ku përfshihen shtetet e Ballkanit Perëndimor dhe Turqia. Johannes Hahn, Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e…

Dy zyrtarët e UNMIK-ut të arrestuar sot janë…

Policia e Kosovës sot ka arrestuar 19 zyrtarë të saj, por edhe zyrtarë doganorë dhe qytetarë në një aksion të gjerë kundër korrupsionit, keqpërdorimit të detyrës dhe krimit të organizuar. Në mesin e të arrestuarve…

Vrau gruan dhe prindërit e saj, arrestohet në…

Pas tre ditëve të kërkimeve intensive, policia serbe, e cila sot kishte lëshuar edhe urdhër arresti ndërkombëtar, arrestoi Goran Jankoviç, i cili vrau gruan dhe prindërit e saj javën e kaluar. Sipas mediave serbe, Jankoviç…

Politikani rumun dënohet me 3.5 vjet burg, akuzohet…

Gjykata e Lartë e Kasacionit dhe Drejtësisë e Rumanisë konfirmoi vendimin me tre vite e gjysmë burg për kryetarin e Dhomës së Deputetëve të parlamentit rumun, Liviu Dragnea, i gjykuar me akuzën për punësime fiktive…