Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

FOTO LAJM

Mëngjesi në Gostivar, vendi më i frekuentuar ngelet i zbrazur

Lokacioni më i frekuentuar në qytetin e Gostivarit, është bregu i lumit Vardar, respektivisht shetitorja e qytetit, shkruna Gostivari Sot  Dhe në kohë të pandemisë CoVid / 19, duket që ky vend është zbrazuar. Fotografitë u realizuan nga Gostivari Sot…

FOTO LAJM | CoVid -19 dhe Gostivari në mesditë

Pas orës policore të së dielës, Gostivari po frymon më ndryshe. Fotografitë e realizuara nga qendra e qytetit, pasqyrojnë lëvizje të shtuar të qytetarëve dhe automjeteve, njofton Gostivari Sot Ndryshe, gjatë orës policore, në Gostivar nuk u evidentua asnjë rast…

FOTO LAJM | Edhe në kohë krize, dikush kujdeset për shpenzët

Fotogrfia që po shihni është bërë para pak çastesh në rrugën nga qendra e qytetit, respektvisht përballë godinës së komunës së Gostivarit. Në fotografi shihen thërrmi buke që ndonjë qytetar i ka lënë në trekëndëshit tek udhëkryqi për të Spitali…

Gostivar, ndahen pakot ushqimore që u donuan nga Halil Kastrati

Tre ditët e kaluara, Organizata komunale e kryqit të Kuq në Gostivar, në bashkëpunim me Komunën e Gostivarit në kuadër të luftës kundër COVID – 19 distribuan pako humanitare donacionin e parë nga “Shoqata Bamirëse Jetimat e Ballkanit” nga Halil…

Aksident gjatë orës policore në autostradën Gostivar-Shkup

Katër persona janë lënduar dje në autostradën Gostivar-Tetovë, në afërsi të Sedllarcës së Epërme, kur një automjet motorik “Folksvagen polo” i drejtuar nga 19 vjeçari A.R prej Pirokut të Tetovës, e ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Aksidenti…