Dhurata të mrekullueshme për Ditën e Gruas

Dhurata të mrekullueshme për Ditën e Gruas

Një dhuratë është një mënyrë e shkëlqyer për të shprehur vlerësimin dhe mirënjohjen për kontributin e një gruaje në jetën tonë. Por zgjedhja e dhuratës së duhur nuk është gjithmonë më e lehtë nga sa thuhet. Mund të ndodhë që

Read Full Article
Burrat i duan gratë e shëndosha: Arsyet do t’ju befasojnë!

Burrat i duan gratë e shëndosha: Arsyet do t’ju befasojnë!

Rezultatet e këtij hulumtimi janë jashtëzakonisht interesante dhe shumë befasuese – ja çfarë zbuluan ato Në të vërtetë, rezultoi që burrat që janë të martuar me gra të shëndosha, janë më të plotësuar, më të lumtur. Më saktësisht, sipas të

Read Full Article
Nëse keni lëkurë shumë të thatë të trupit – provoni formulat e gjalpit

Nëse keni lëkurë shumë të thatë të trupit – provoni formulat e gjalpit

Edhe pse të trasha, ato aplikohen lehtësisht, sepse kjo formulë është e destinuar për aplikim të përditshëm Shumica prej nesh luftojnë me lëkurën jashtëzakonisht të thatë dhe të irrituar gjatë dimrit – gjalpi i trupit, të cilët janë dukshëm më

Read Full Article
Aromat e çuditshme që na pëlqejnë, por kemi turp ta pranojmë

Aromat e çuditshme që na pëlqejnë, por kemi turp ta pranojmë

Erë është ajo që është e ndërlidhur me kujtimet tona emocionale. Memoria e nuhatjes është më e fuqishme që kemi: ky sens është i lidhur direkt me sistemin limbik, transmeton lajmi.net. Erë është ajo që është e ndërlidhur me kujtimet

Read Full Article
Sa herë në vit duhet t’i prisni flokët? Këshillat e duhura

Sa herë në vit duhet t’i prisni flokët? Këshillat e duhura

Stilimi dhe modelimi i flokëve është një proces shumë personal megjithatë të gjithë njerëzit duhet t’i presin flokët. Prerja e tyre mund të jetë e rregullt, madje disa herë në vit në mënyrë që të hiqni flokët e këqinj e

Read Full Article
Dieta e duhur që ul rrezikun e diabetit tek gratë

Dieta e duhur që ul rrezikun e diabetit tek gratë

Dieta mesdhetare është e pasur me vaj ulliri, fruta, perime, drithëra, bishtajore, arra dhe fara. Ajo konsiderohet si një dietë me rrezikshmëri të ulët nga prekja e sëmundjeve të zemrës, diabetit të tipit 2 dhe sëmundjeve të tjera. Në studimin

Read Full Article