Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Të fundit

Vjedhje ne Kishin e fshatit Debresh te Gostivarit

69 vjecari P.B nga Debreshi i Gostivarit dje paraqiti ne Polici qe persona deri tani te panjohur ne intervalin kohor nga data 5 deri 12 nentor kane tentuar te kryejne vjedhje ne Kishin Shen Gjorgjia ne kete fshat.  “Pasi e…

Policia zbulon shoferin paleje qe drejtonte mini bus

Sektori i Puneve te Brenshme ne Tetove, gjate te dieles realizoi kontrolle ne trafikin urban, me c’rast zbuloi qe 8 persona drejtonin automjetet pa leje per vozite, njeri nga ata madje ka drejtuar nje mini bus, njofton Flaka duke u…

Shiu vështirëson qarkullimin e këmbësorëve në trafik

Të reshurat atmosferike të shiut vështirësojnë qarkullimin e këmbësorëve në komunikacion. Dukuri e zakonshme paraqitet spërkatja e këmbësorëve nga ana e automjetet në qarkullim, njofton Gostivari Sot.  Qytetarët shprehin ankesa se në raste të tilla, ku drejtues automjetesh që nuk mbajnë llogari dhe…

Tërmet në Dibër, ndjehet edhe në Gostivar

Tërmet me magnitudë të Rihterit prej 3.4 ballë është regjistruar sot në orën 11 e 45 minuta në rajonin qendror të Dibrës, njoftoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup. Epiqendra e tërmetit ka qenë 70 km në jugperëndim të…

Interesim për të ndihmuar fëmijët me nevoja speciale

Komuna e Gostivarit për këtë mandat katërvjeçar do të bëjë përpjkeje maksimale që të ndihmojë personat me nevoja speciale, me theks të posaçëm fëmijët, transmeton Gostivari Sot. Në këtë drejtim, kryetari i komunës së Gostivarit realizoi sot një takim me koordinatoren e Qendrës për resurse…

Gostivar, 2.000 persona të varur nga droga

Gostivarit për çdo vit i shtohen më së paku nga 20 përdorues të ri të lëndëve narkotike. Këtë informacion e bëri të ditur për FLAKA, Zoran Poposki-punonjës social, specialist për punën sociale në shëndetësi, njëheri kryetar i shoqatës qytetare “Help”,…