Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Të fundit

Mot me diell dhe i ngrohët

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, të cilat do të rriten pasdite. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej zero deri…

Në Gostivar shënohet 8 prilli – Dita ndërkombëtare e Romëve

Romët sot shënojnë Ditën ndërkombëtare të tyre – 8 prillin. Tanimë në mënyrë tradicionale kjo ditë shënohet edhe në Gostivar. Për shkak të pandemisë, e njejta u shënua me një ceremoni simbolike me ngritjen e flamurit rom para komunës. Në…

Gostivarsit po bëhen gati përpara fillimit të orës policore

Gostivarsit po bëhen gati përpara fillimit të orës policore. Në rrugët e qytetit po vërehen njerëz që bëjnë furnizime në furra buke, markete dhe barnatore.  Drejtuesit e shitoreve, kanë publikuar orarin e punës gjatë vikendit. Siç mund të shihet në…

Devijon automjeti i policisë, lëndohen dy policë

Dy polic me automjet të policisë “Landrover”, kanë humbur kontrollin dhe kanë dalë nga rruga në aksin Hanet e Mavrovës – Dibër. Pas aksidentit, dy zyrtarët policor janë dërguar në Spitalin e Gostivarit, ku njërit i janë konstatuar lëndime të…

“Mbretëresha” e karantinës së VIP-ave (FOTO)

Nëse do të bëhej pyetja se cili apo cila nga personazhet e famshme ka zotëruar Instagramin gjatë izolimit nga Covid-19, padyshim që të gjithë do binin dakort për një emër, Demi Rose. Me postimet e njëpasnjëshme me të brendshme e…