Back to homepage

Të fundit

Babai dhe nëna denoncojnë birin në polici pasi rrahu nënën!

Babai dhe nëna denoncojnë birin në polici pasi rrahu nënën!

Një rast i dhunës familjare është denoncuar dje në Sektorin e Punëve të Brendshme në Tetovë. Babai nga Tetova dhe bashkëshortja e tij, 56-vjeçare kanë denoncuar në SPB Tetovë birin e tyre, 29-vjeçar, E.M., pasi fizikisht ka sulmuar nënën. “Më

Read Full Article
Ekspertët e huaj, ndihmë e madhe

Ekspertët e huaj, ndihmë e madhe

Marrëveshja mes partnerëve të ri të koalicionit qeveritar LSDM dhe Alternativa për hetim ndërkombëtar për rastet që dyshohet se janë të montuara, nuk është akoma e qartë. Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq, në emisionin 360 gradë deklaroi se institucionet e

Read Full Article
Shkup, kur do të ketë transport publik falas?!

Shkup, kur do të ketë transport publik falas?!

Gjatë fushatës zgjedhore, kryetarja e re e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska premtoi transport publik falas, po qytetarët ende nuk e shohin askund këtë premtim. Reterimet tashmë kanë filluar, sepse e ftuar në një emision në Kanal 5, ajo foli

Read Full Article
Eurodeputeti mbështeti vendimin e Alternativës për tu bërë pjesë e Qeverisë

Eurodeputeti mbështeti vendimin e Alternativës për tu bërë pjesë e Qeverisë

Lideri i Alternativës, Afrim Gashi sot ka  zhvilluar një takim me raportuesin për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Europian, euro-deputetin bullgar Ilhan Kyuchyuk. “Me të biseduam për agjendën e integrimit europian të Maqedonisë së Veriut, për mundësinë e hapjes së

Read Full Article
Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Fieri tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në një ndërtesë

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fier, në katin e katërt të një pallati. Shpërthimi në në lagjen “8 Shkurti” ka alarmuar banorët, por fatmirësisht nuk raportohet për viktima apo të lënduar. Dyshimet e para janë

Read Full Article
VMRO-DPMNE-ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë

VMRO-DPMNE-ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë

VMRO-DPMNE-ja dorëzoi në Kuvend nismën për mocion votëbesimi ndaj Qeverisë. Deputeti i kësaj partie Aleksadnar Nikollovski tha se pas kësaj nisme qëndrojnë 61 deputetë dhe se dita ditës pritet që kësaj nisme ti bashkëngjiten edhe deputetë të tjerë, shkruan Alsat.

Read Full Article
Moti paradite do të jetë me mjegull dhe vranësira

Moti paradite do të jetë me mjegull dhe vranësira

Gjatë ditës së sotme përgjatë Vardarit moti do të jetë me mjegull dhe vranësira, të cilat në orët e pasdites do të zvogëlohen. Në pjesën tjetër të vendit moti do të jetë relativisht me diell dhe vranësira lokale. Temperatura maksimale

Read Full Article
Open Balkan, Rama nesër shkon në Beograd

Open Balkan, Rama nesër shkon në Beograd

Kryeministri Edi Rama do të jetë nesër i pranishëm në Beograd për takimet e ardhshme për “Open Balkan” që pritet të zhvillohen me datat 3 dhe 4 nëntor. Zyra e kryeministrit ka konfirmuar për Euronews Albania se nuk ka asnjë

Read Full Article
Bartësi i listës Aruçi:  Ju faleminderit për besimin!

Bartësi i listës Aruçi: Ju faleminderit për besimin!

Në konventën promovese në Gostivar, bartësi i listës nga Iniciativa qytetare Gostivari që dua dhe dega e Bashkimit Demokratik për Integrim ë Gostivari, z. Afrim Aruçi. “Si bartës liste, ndjehem krenar pasi kryesoj një listë me plotë kuadro të dëshmuara,

Read Full Article
Arrestohet banori i Gostivarit

Arrestohet banori i Gostivarit

Mbrëmjen e djeshme (27-shtator) rreth orës 19:40 minuta, pranë Qendrës Kulturore “ASNOM” në Gostivar, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë- Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, e kanë arrestuar 52-vjeçarin A.M. nga Gostivari, i cili më parë kishte prishur rendin

Read Full Article