Është prolonguar procesi gjyqësor ndaj ish kryeshefit të urbanizmit në Komunën e Mavrovë – Rostushës

Me 21 nëntor, pra të hënën e kaluar, në Gjykatën themelore të Gostivarit pritej të fillonte procesi gjyqësor ndaj Inspektorit të autorizuar ndërtimor në Komunën e Mavrovë – Rostushës, me inicialet XH.K për keqpërdorim detyre, falsifikim dokumentash dhe asgjësim të

Read Full Article

Institucionet me përgjigje të ndryshme. Thellohen dyshimet për skandalin “Vjedhësit serik” në Gostivar!

I dënuari me tre vite burg për vjedhje serike dhe dy vite të tjera nga një vepër tjetër kriminale, Idajet Ahmedi nga Gostivari, ka arritur të shmang institucionet e shtetit dhe të udhëton drejt Gjermanisë, ku dhe ka arritur të

Read Full Article

Vjodhën në Gostivar, pranga për dy banorë të Prilepit!

Dje (23 nëntor) rreth orës 20:00 në rrugën “Dushko Popoviq” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – DPB Gostivar kanë privuar nga liria personat E.Q.(27) dhe A.R.(47), të dy nga Prilepi, të cilët disa ditë më parë ka marrë

Read Full Article

Tjetër rasti i konfiskimit të marihuanës në Tetovë

Mbrëmë (23 nëntor) rreth orës 19:10, në rrugën e “Ilindenit” në Tetovë, zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria 23-vjeçarin B.A. nga Siniçani i Tetovës, pasi që gjatë kontrollit i është gjetur marihuanë. Pas dokumentimit të plotë të

Read Full Article

Në Kamnjan të Tetovës kapen dy banorë të Gostivarit me kokainë dhe marihuanë

Pjestarët e policisë të SPB Tetovë mbrëmë (24 nëntor) dhjetë minuta pas mesnate në Kamnjan të Tetovës kanë privuar nga liria E.A. (23) nga Banjica e Epërme e Gostivarit dhe B.J. (33) nga Gostivari, pasi që gjatë kontrollit të kryer

Read Full Article

Shoferët nuk i bëjnë hesap kombësorët!

Punonjësit policorë të SPB Tetovë, dje (23 nëntor) nga ora 10 deri në 15 kanë kryer aksion kontrollues ndaj drejtuesve të automjeteve – nëse dhe në çfarë mase i respektojnë obligimet e tyre të parapara ndaj këmbësorëve.  Gjatë kontrollit janë

Read Full Article

Skandali me vjedhësit serik, Policia demanton Gjykatën: Nuk është lëshuar urdhër-arrest!

Po thellohet skandali me vjedhësit serik Idajet Ahmedi nga Banjica e Poshtme e Gostivarit dhe shtetasi i Republikës së Shqipërisë, Robert Kolaveri. Derisa nga Gjykata themelore e Gostivarit pohojnë që vendimi i gjykatës është i plotfuqishëm dhe se në procedurë

Read Full Article

Aksident në Gostivar, këmbësori përfundon në Spital

Dje (22-nëntor) në ora 16:20 në SPB Tetovë është raportuar se në rrugën “Beliçica” në Gostivar, vetura “daevu” me shenja regjistrimi të Gostivarit e drejtuar nga 46-vjeçari G.P. nga Gostivar, ka aksidentuar këmbësorin M.Sh (67) nga Gostivari. Në aksident këmbësori

Read Full Article

Burgu i Tetovës edhe me një të burgosur të ti

Dje (22-nëntor) rreth orës 13:30, zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë ndaluar 32-vjeçarin M.O. nga Tetova për vuajtje të dënimit me burg, pas së cilës është dërguar në INKP “Tetova” Tetovë.

Read Full Article

28 vjeçari nga Tetova përfundon në burg

Pjestarët e policisë të SPB Tetovë dje (22-nëntor) me urdhër të gjykatës kanë ndaluar 28-vjeçarin A.H. nga Tetova për vuajtje të dënimit me burg në INKP “Tetovë” në Tetovë, ku menjëherë edhe është dorëzuar.

Read Full Article

11:34:32 am
Dje (23 nëntor) rreth orës 20:00 në rrugën “Dushko Popoviq”...
11:33:03 am
Mbrëmë (23 nëntor) rreth orës 19:10, në rrugën e “Ilindenit”...
11:32:03 am
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë mbrëmë (24 nëntor) dhjetë...