Instagram, vidhen përsëri të dhënat e përdoruesve

Së fundmi, “Business Insider” zbuloi se kompania partnere e Instagram- it në marketing, Hyp3r, me bazë në San Francisko po përdorte mjete të shumëllojshme me qëllim mbledhjen e të dhënave publike nga Instagram- i; përfshirë…

Habit Vesa Luma

Për një periudhë Vesa Luma u shkëput nga muzika dhe u shpërngul për në Zelandën e Re. Vetëm në muajin Mars ajo erdhi me një projekt të ri të titulluar “S’paska qenë e shkrume” në…

Ja frutat që duhet të konsumoni më shpesh

Ekzistojnë spekulime sipas të cilave pacientët me diabet nuk mund të hanë fruta për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit në to. Këto spekulime nuk janë të vërteta për faktin se frutat nuk ofrojnë…

Pesë hapat që duhet t’i bëni çdo mëngjes…

Kujdesi ndaj lëkurës është një nga gjërat më të rëndësishme për një fytyrë pa rrudha dhe që shkëlqen.Mëngjesi, ndonëse shpesh kemi pak kohë dhe jemi duke shpejtuar për punë, është koha e duhur kur duhet…

Kjo është bukuroshja shqiptare që edhe sivjet mahnit…

Alesia Bami është një prej femrave më seksi shqiptare aktualisht. Modelja e prezantuesja televizive është mjaft aktive në rrjetet sociale, në internet, ku gëzon një popullaritet të konsiderueshëm. Në Instagram, bukuroshja marramendëse ndiqet nga mbi…

Xhensila Myrtezaj bëhet bionde, shiko foton

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Xhensila Myrtezaj njihet për stilin e veçantë që e ka, ajo kujdeset që në çdo paraqitje të duket bukur deri në detajin më të vogël. 26 vjeçarja tash e disa…