Ish e dashura e Vieri provokon keq

Jazzma Kendrick është modelja që u bë e njohur në fillim për lidhjen e saj me futbollistin italian Bobo Vieri. Kendrick vazhdon të jetë në vëmendjen e mediave rozë me anë të fotove provokuese të…

Makina sllovene me peshë më të lehtë se…

Tushek është prodhuesi slloven, që e ka ndërtuar këtë hiper-makinë me 937 kuaj fuqi. Për herë të parë, Tushek është prezantuar në vitin 2012 me hiper-makinën me 450 kuaj fuqi Renovatio T500, transmeton Telegrafi. Tani…

Tri zakone në punë që ju bëjnë më…

Shumë prej nesh do të shkojnë deri në ekstrem për të maksimizuar produktivitetin tonë dhe ndonjëherë, kjo rrezikon të sakrifikojmë mirëqenien tonë gjatë rrugës. Ne të gjithë kemi sakrifikuar gjumin për punën, kemi vendosur angazhime…

Arsyet pse është mirë të zgjoheni herët

Siç edhe kishte thënë Benjamin Franklin, fjetja dhe zgjimi herët e bëjnë një njeri të shëndetshëm, të pasur e të mençur. Por, përveç nëse flini herët, zgjimi herët në mëngjes nuk është gjë e lehtë,…

Shkaqet e djersitjes gjatë natës

Nëse zgjoheni natën për shkak të djersitjes dhe ndërroni bluzën, ky fenomen njihet si djersitje gjatë natës. Një nga shkaqet e djersitjes së natës te burrat mund të jetë rënia e nivelit të testosteronit. Gjatë…

Hani brokoli për zemër të shëndoshë

Disa studime tregojnë se brokoli mund të përmirësojë shëndetin e zemrës në mënyra të ndryshme. Niveli i dëmshëm i kolesterolit LDL dhe niveli i triglicerideve dihet se janë faktorët kryesorë të rrezikut për sëmundjet e…

Ilda Bejleri vjen me foto HOT nga deti

Është emri i saj i cili lakohet shumë në mediat rozë për mënyrën e paraqitjes së saj në rrjetet sociale, Instagram. Fjala është për Ilda Bejlerin, e cila shpeshherë shfaqet provokuese në ekranet televizive, duke…