Back to homepage

Posts From Driton Zenku

“Imi n’qendër n’Tironë, ku punohet për ta ndreç parkingin ndër traull”

Në mega intervistën me aktorin Hasim Memishi – SOPI, u pyet nëse ndjehet i përfaqësuar me ndonjërin nga politikanët shqiparë që aktualisht defilojnë në skenën politike. Sopi me përgjigje epike: Ka disa politikanë që mendoj se më përfaqësojnë, nuk do

Read Full Article

Moderatorja që nuk e zbehu ekrani për më shumë se 1 dekadë!

Në listën e redaksisë për intervistat e fundvitit me njerëz të rëndësishëm e të dobishëm për shoqërinë gjatë gjithë vitit që po lejmë pas, nuk kishte se si të mungon një moderatore në spikamë në mediat në gjuhën shqipe në

Read Full Article

Deputetja Ajdari: Maqedonia e Veriut ka konfirmuar angazhimin strategjik ndaj Bashkimit Evropian

Vendi  ynë është shëndëruar në një partner të besueshëm për Bashkimin Evropian duke iniciuar reforma të qëndrueshme por edhe për faktin se shumë vende të Unionit,  që nga fillimi i krizës financiare dhe asaj të migracionit, u ndërgjegjësuan për rëndësinë gjeopolitike të Maqedonisë së

Read Full Article

Valdet Xhaferi: Qëllimi ynë, e gjithë struktura partiake të ndjehet e përfaqësuar

Kryetari i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI në Gostivar Valdet Xhaferi, në intervistën ekskluzive të fundvitit për Flaka Media Group, flet për politikën, udhëheqjen me degën e Gostivarit, institucionin që drejton dhe karrierën e tij. Xhaferi shpreh

Read Full Article

Gazetari që nuk e ka “shijuar” terrenin, nuk mund të bëhet redaktor apo moderator i  mirë

Edhe në Vitin 2023 do të vazhdoj që me këmbëngulje të jem në anën e opinionit publik dhe qytetarëve dhe të zbatojmë me përpikmëri motivin për të qene Televizion i pavarur dhe objektiv – në anën e shikuesve, kështu premton

Read Full Article

Deputetja Arta Bilalli – Zendeli: Postet janë përgjegjësi dhe besim

Deputetja Arta Bilalli – Zendeli në intervistën e fundvitit për Flaka ka folur për punën si deputete dhe bashkëveprimi i deputeteve femra në mbrojtje të interesit të tyre pa dallime politike, nacionale e fetare. “Vlerësimi juaj se ekziston fryma feministe

Read Full Article

Retrospektivë: Kriza energjetike ia mori “frymën” Maqedonisë së Veriut

Viti 2022 po kalon nën hijen e krizës energjetike, përskaj asaj ekonomike që goditën vendin dhe botën nga viti 2021. Ekspertët e çështjeve të energjisë paralajmëruan se kriza energjetike që ka përfshirë një pjesë të madhe të Evropës dhe rajonin,

Read Full Article

Mbyllet votimi: Zgjedhim të riun më të talentuar të vitit në Gostivar Updated

Si çdo fundvit, Gostivari Sot ka hapur sonazhin për të zgjedhur personalitetin e vitit në rajonin e Gostivarit. Pasi ky vit ka qenë vit i sukseseve të të rinjëve, edhe sondazhi u dedikohet atyre. Në listën e përzgjedhur nga redaksia,

Read Full Article

Komedia e Xhevdet Jasharit, Visar Etemit dhe Eldin Shirokit, mirëpritet nga publiku gostivaras Updated

Komedia më e re nga aktorët Xhevdet Jashari, Visar Etemi dhe Eldin Shiroki u shfaq të shtunën në mbrëmje në Qendrën për Kulturë në Gostivar. Ishin qindra dashamirë të artit skenik dhe komedisë që mbushën të gjitha karriget e sallës

Read Full Article

U promovua libri “Jam unë” nga Vjollca Baftiu Zulbeari. Dyndje njerëzish në Pallatin e Kulturës! Updated

Salla e madhe e Qendrës për Kulturë në Gostivar ishte e mbushur me publik gostivaras në promovimin e librit të aktorës së mirënjohur gostivarase, Vjollca Baftiu Zulbeari, njofton Gostivari Sot Aktorja gostivarase ka hyrë nga dera e madhe në botën

Read Full Article

03
Jan
Punonjësit policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar,...
03
Jan
Pjestarët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme-Gostivar,...