Back to homepage

Posts From Driton Zenku

Taravari: Prej sot të gjitha restoranet dhe kafiteritë mund të fillojnë të punojnë

Taravari: Prej sot të gjitha restoranet dhe kafiteritë mund të fillojnë të punojnë

“Prej sot të gjitha restoranet dhe kafiteritë mund të fillojnë të punojnë me shitje të kafeve me modelin blej dhe shko (në sistem të sporteleve)”, shkruan kreu i Gostivarit, Arben Taravari  Prej sot të gjitha restoranet dhe kafiteritë mund të

Read Full Article
CoVid-19, një pacient i shëruar në rajonin e Gostivarit

CoVid-19, një pacient i shëruar në rajonin e Gostivarit

Ministria e Shëndetësisë njofton se Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 64 pacientë të shëruar nga Covid-19. Sipas qyteteve, janë kuruar 17 pacientë nga Shkupi, 9 nga Kumanova, 12 nga Prilepi, tre nga Tetova, 12 nga Struga, një nga Gostivari

Read Full Article
KRRE përgatit çmimet e reja për derivatet e naftës

KRRE përgatit çmimet e reja për derivatet e naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme pritet të vendos për çmimet e reja të derivateve të naftës, të cilat do të vlejnë deri të hënën e ardhshme. Javën e kaluar u shtrenjtua benzina për 1.00 denarë ,

Read Full Article
Një rast i ri i ifektuar nga  CoVid-19 është regjistruar në rajonin e Gostivarit

Një rast i ri i ifektuar nga CoVid-19 është regjistruar në rajonin e Gostivarit

Njëzetë raste të reja të CoVid-19 dhe 24 të shëruar janë evidentuar gjatë 24 orëve të kaluara, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas të dhënave pacientët e shëruar janë regjistruar në Shkup-11, Kumanovë-10, Tetovë-1 dhe Veles-2. Gjatë 24 orëve të

Read Full Article
Xhamitë bëhen gati, BFI publikon listën e masave mbrojtëse

Xhamitë bëhen gati, BFI publikon listën e masave mbrojtëse

Hapja e Xhamive, publikohet lista me masat mbrojtëse gjatë faljes së namazeve nëpër xhami. Të nderuar, Rijaseti i BFI-së në RMV, me rastin e rihapjeve të xhamive e me qëllim që të ruhet shëndeti i njerëzve dhe të parandalohet përhapja

Read Full Article
Në rajonin e Gostivarit u regjistrua një rast i ri i infektuar nga CoVid-19

Në rajonin e Gostivarit u regjistrua një rast i ri i infektuar nga CoVid-19

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 13 pacientë të shëruar edhe atë në Shkup 6, Kumanovë 2, Prilep 1,  Tetovë 1, Маkedonski Brod 1,  Pehçevë 1 dhe Vinicë 1. “Në 24 orët e kaluara janë realizuar 411 testime, dhe janë

Read Full Article
Debreshi vazhdon të ndihmojë familjet e rrezikuara sociale

Debreshi vazhdon të ndihmojë familjet e rrezikuara sociale

“Lehtësoni dhe mos vështirësoni, është motoja që urdhëron Zoti i gjithësisë! Realizuam edhe fazën e tretë, pos pakove ushqimore dhe pordukteve të mishit, këtë herë bëmë edhe pagesën e faturave të energjisë elektrike për të gjitha familjet në nevojë, njoftuan

Read Full Article
Mërgimtari Shpresim Saliji shtroi iftar për bashkëvendasit e tij në Simnicë

Mërgimtari Shpresim Saliji shtroi iftar për bashkëvendasit e tij në Simnicë

Mbrëmë në Simnicë, mërgimtari Shpresim Saliji, shtroi një iftar për bashkëvendasit e tij. Erdhën me dhjetëra banorë, që nga ata më të moshuarit e deri te ata më të rinjtë. Përpara iftarit të pranishmit e shfrytëzuan këtë organizim për biseda

Read Full Article
Vonesa në të mbjellurat bujqësore

Vonesa në të mbjellurat bujqësore

Moti i ftohtë dhe me shi, ka çuar sivjet të mbjellurat bujqësore të fillojnë me rreth dy javë vonesë në fushat e Banjicës, e cila është e njohur për kultivimin e qepës dhe domates. Së bashku me motin jo të

Read Full Article
“Rezistenca” që u solli fitore banorëve të Çegranit

“Rezistenca” që u solli fitore banorëve të Çegranit

Fitore e madhe për Çegranin. Kështu e quajnë banorët e këtij fshati shfuqizimin e marrëveshjes për eksploatimin e lëndëve minerale në fshatin Çegran. Ky fakt, duket se ka gëzuar lëvizjen “Rezistenca” e cila ishte themeluar për të kundërshtuar këtë gurore.

Read Full Article