Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Gostivari Sot

Portali i pavarur informativ në gjuhën shqipe “Gostivari Sot” zyrtarisht filloi me misionin e informimit te popullatës me datë 22 Nëntor 2017, në ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe.  Gostivari Sot është portali i vetëm legal në territorin e gjerë të Komunës së Gostivarit. Misioni ynë mbetet promovimi i vlerave të Gostivarit me rrethinë, dhe mbi gjitha informimin e drejtë të opinionit publik. Redaksia e portalit informativ Gostivari Sot përbëhet nga gazetarë profesionist nga qyteti i Gostivarit.

Trashëgimia natyrore dhe shpellat ne Maqedoni u promovuan në Itali

Në takimin ndërkombëtar të speleologëve në Itali, Klubi Speleologjik Korabi dhe komuna e Gostivarit prezantoi aktivitetet e projektit “Fuqizimi i aktorëve lokal për hulumtim dhe konservim të shpellës Bukuroshja”, e finansuar na Unioni Evropian përmes Programit për përmirësim të menaxhimit të…

Deshi ta shëronte vajzën në Turqi, e kanë mashtruar

Dyzet e nëntë vjeçari N.B. nga fshati Kopanicë e Tetovës, dje (22 nëntor) ka denoncuar se, më datë 26- të muajit të kaluar, ka qenë i mashtruar nga E.B. 29-vjeç nga Reçica e Vogël, dhe Q.A. 61-vjeç nga Reçica e Vogël, të cilët…

Policia i gjeti marijuanë, arrestohet

Dje mbrëma (22 nëntor) rrethë orës 21.00, në rrugën ,,Blagoja Toska,, është privuar nga liria 26- vjeçari SH.I. nga Tetova, tek i cili është gjetur marijuanë. Marijuana është fotodokumentuar, dhe është konfiskuar për ekspertizë, ndërsa Sh.I. është mbajtur në stacionin policorë, për zbardhjen e…

Han do të kërkojë sqarim nga Orbani

Eurokomisari për zgjerim Johanes Han sot në mëngjes në Tuiter njoftoi se nëse konfirmohet informacioni se Hungaria e ka lejuar azilin për Nikolla Gruevsklin, ai nga Viktor Orban pret sqarim solid për bazat e azilit. “Qeverisja e të drejtës mbetet…

Mungesa e Mijallkovit anulon seancën për rastin “Target-Fortesa”

Përshkak të mungesës së të akuzuarit Sasho Mijallkov, u anulua gjykimi “Target-Fortesa”. Gjykatësja Xheneta Begtoviq, tha se përshkak se i akuzuari Mijallkov mbrëmë është dërguar në paraburgim, nuk kanë pasur mundësi që të dërgojnë kërkesë deri tek burgu i Shutkës,…

Koreja e Jugut merr drejtimin e Interpolit

Koreja e Jugut ka marrë drejtimin e Interpol. Presidenti i ri i Interpol, Kim Jong-yang mundi rivalin rus, një veteran i vjetër i shërbimeve të sigurisë të Rusisë, i cili u kundërshtua fuqishëm nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe vendet…

Vuçiç pranon: Gruevski kaloi edhe nga Serbia. Nuk e kapëm!

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski ka hyrë në Hungari pasi ka kaluar kufirin mes Serbisë dhe Hungarisë. Lajmi është konfirmuar nga vet presidenti serb, Aleksandar Vuçiç. “Gruevski, i dënuar me dy vite burg për shpërdorim fondesh gjatë kohës kur ishte…