Arrestohet një person gjatë bastisjes në Shkup, gjendet një pistoletë

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 15 Shtator, 2022 10:02

Në Shkup, dje në orën 16:05, nëpunësit e policisë të Njësisë për Tregti të Paligjshme në SPB Shkup kanë privuar nga liria R.F. (48) nga Shkupi.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjykate, informojnë nga MPB-ja, është gjetur një pistoletë “Bereta” 7,65 mm dhe 48 fishekë.

Ai është arrestuar në Stacionin e Policisë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 15 Shtator, 2022 10:02