Arrestohet i riu për marihuanë nga Gostivari

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 15 Shtator, 2022 08:27

Gjatë natës (14-shtator), dhjetë minuta pas mesnate, në rrugën rajonale në Bogovinë të Tetovës, pjestarët e policisë të SPB Tetovë kanë privuar nga liria 18-vjeçarin M.Z. nga Gostivari Gradeci.

Gjatë kontrollit të tij dhe në automjetin “Ford Fiesta” me targa të Gostivarit, të cilin e drejtonte, i është gjetur marihuanë. M.Z. Ai është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës dhe ndaj tij do të përgaditet parashtresë përkatëse në bazë të nenit 215 të Kodit Penal.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 15 Shtator, 2022 08:27