Drejtojnë motoçikleta pa kritere!

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 23 Shtator, 2022 10:18

Drejtojnë motoçikleta pa kritere!

Pjestarët e policisë e SPB-Tetovë dje (22-shtator) nga ora 11.00 deri në ora 16.00, kanë kryer kontroll aksion të intensifikuar ndaj motoçiklistëve, në të cilin janë zbuluar dhe sanksionuar ligjërisht 6
kundërvajtje (TE-3 dhe GV-3).

Numri më i madh i kundërvajtjeve (4) kishte të bënte me mospërdorimin e pajisjeve mbrojtëse, gjegjësishtë, helmetave mbrojtëse (TE-2 dhe GV-2), dhe (2) ngarje pa patentë shoferi (TE-1 dhe GV-1).

Në kontroll janë sanksionuar edhe 10 lloje të tjera të kundërvajtjeve në trafik (TE-5 dhe GV-5).

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 23 Shtator, 2022 10:18
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*