Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Gusht 2020

Protestë para selisë së EVN në Gostivar

Një grup banorësh nga Gostivari sonte zhvilluan protestë përpara Qendrës Energjetike të Konsumatorëve të EVN Maqedoni në Gostivar. Në tubim, ata shprehen pakënaqësi nga vendimi i Komisionit Rregullator të Energjisë për rritjen e çmimit të energjisë elektrike për 7.4 për…

CoVid-19 në Gostivar, shërohen 42 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë realizuar 2 172 teste, dhe 160 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 38 -Tetovë 20 -Kumanovë 19 -Gostivar 13 -Shtip 10 -Strugë 9 -Kërçovë 8 -Sveti Nikolë 5 -Prilep 4 -Ohër…

Lëshohet në përdorim Xhamia në Gorjan

Pas një pune dhe angazhimi të madh nga banorët, Muftinia e Gostivarit dhe Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut u lëshua në përdorim xhamia e re në fshatin Gorjan të komunës së Vrapçishtit, e cila banorëve do tu mundëson…

Sulm fizik në Forinë

Më datë 13.08.2020 rreth orës 21:30, 52-vjeçari N.N. Nga fshati Forinë, ka denoncuar se pas një zënke verbale paraprake, në lidhje me një mosmarveshjet me për rregullat në trafik me personin L.A. nga i njëjti fshat, ka qenë i sulmuar…

Gostivar, gjoba për 46 banorë

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, për periudhën (13/14.08) për mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, për gjithsej 82 persona (TE-36 dhe GV-46) janë lëshuar urdhër pagesa kundërvajtëse, sipas nenit 6 të Dekretiti…

Gostivari me qendër të re reakreative sportive

Gjysmë kilometri nga bregu i majtë i lumit Vardar do të shndërrohet në qendër të re reakreative sportive. Vlera e investimit është 250 mijë euro dhe do të jetë ndër më të mëdhatë në komunë për sivjet. Realizimi i idesë…