Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Qershor 2020

Policia apelon për kujdes nga përhapja e zjarreve

Me fillimin e rritjes së temperaturave të cilat tash po mbizotrojnë në vendin tonë, në krahasim të temperaturat e vetëm një jave me parë, në masë të madhe janë rritur edhe rreziqet potenciale për përhapjen e mundëshme të zjarreve edhe…

Maskat mbrojtëse, gjobiten 29 banorë të Gostivarit

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme – Tetovë, në periudhën (29/30-qershor), për parandalimin e përhapjes së virusit Kovid-19, ndaj 94 personave (TE-65 dhe GV-29) janë përgaditur fletëpagesa për kundërvajtje për ,,mosveprim sipas rregullave gjatë…

Shtrenjtohen derivatet e naftës, KRRE publikoi çmimet e reja

Nga mesnata çmimet e derivateve të naftës do të shiten me çmime më të lartë për gjysmë denari për litër, kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë. Euro Super BS-95 do të shitet për 61,00 denarë për litër. Euro Super…

19 gostivaras gjobiten për mosmbajtje të maskave

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në periudhën (28/29-qershor), për parandalimin e përhapjes së virusit Kovid-19, ndaj 177 personave (TE-98 dhe GV-19) janë përgaditur fletëpagesa për kundërvajtje për ,,mosveprim sipas rregullave gjatë periudhës…