Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Maj 2020

Shaqir Fetahu merr zyrtarisht postin e kryetarit të BFI-së

Hafiz Shaqir Ef. Fetahu zyrtarisht ka marrë postin e Reisit. Ushtruesi i detyrës Reis-ul-Ulema i Bashkësisë Fetare Islame i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në fjalimin e tij të parë publik tha se do të luajë rolin e bartësit të…

LSDM e Gostivarit kërkon dorëheqjen e ministrit teknik Çulev

Numri i personave të rinjë të infektuar që ne po regjistrojmë këto ditë është një pasojë e drejtpërdrejtë e neglizhencës, populizmit dhe përfitimeve partiake të ministrit teknik Naqe Çulev dhe shefit të tij Hristijan Mickoski. Me deklaratën jashtëzakonisht të papërgjegjshme…

Aeroplanët e NATO-s fluturuan mbi Gostivar

Aeroplanë ushtarakë amerikanë dhe grekë sot me një fluturim mbi qiellin e RMV përshëndetën anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO, njofton Gostivari Sot Dy aeroplanë të aviacionit amerikan ushtarak të shoqëruar nga dy aeroplanë ushtarakë të Republikës së…

Tentim për të sulmuar pjesëtarët e Policisë në Gostivar

Mbrëmë (29-maj) rreth orës 03 e 15 minuta, deri sa kanë qenë duke kryer detyrën zyrtare në rrugën magjistrale Gostivar-Kërçovë, pjestarët e policisë nga Sektori i punëve të brendshme Tetovë- DPB Gostivar, e kanëndaluar për kontroll veturën ,,Folkcvagen Golf” me…

Nuk mbajtën maska mbrojtëse, gjoba për 35 banorë të Gostivarit

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, në periudhën (28/29-maj), pjestarët e policisë, sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, gjithashtu gjatë kësaj periudhe janë evidentuar 20 persona të rij (TE – 18 dhe GV-2)…

“Rren Rren”, kënga më e re nga “Erjxni”

Talenti i ri i muzikës, Erjon Zeqaj i njohur me emrin “Erjxni”, gjatë periudhës së karantinës nuk është ndalur dhe e ka sjell projektin e tij të parë muzikor para publikut me titullin “Rren Rren”. Kënga është e përgaditur  me…

Aksident në Mavrovë, lëndohen dy persona

Sot (27-maj) rreth orës 08.00, në SPB Tetovë është denoncuar aksident trafiku i cila ka ndodhur në afërsi të Bunecit, tek hyrja për në Parkun nacional ,,Mavrovë” ku janë aksidentuar vetura e tipit ,,Folkcvagen Golf 4” me targa të Dibrës,…

Policia zbulon drogë tek 17 vjeçari nga Gostivari

Dje (27-maj) rreth orës 21 e 30 minuta, në rrugën ,,Goce Dellçev” në Gostivar- Departamenti i punëve të brendshme Gostivar, e kanë privuar nga liria 17- vjeçarin minoren nga Gostivari, për arsye se gjatë kontrollit të kryer se tek i…