Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Prill 2020

Prej sot do të dënoheni nëse nuk mbani maskë apo shall

Prej sot nis zbatimi i dekretit për mbajtje të detyrueshme të maskës, shallit apo faculetës për të mbuluar gojën dhe hundën, masë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Sipas dekretit të miratuar nga Qeveria, secili qytetar që në ambiente…

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare perëndimore deri në veri-perëndimore. Paradite do të ketë më shumë periudha me diell, ndërsa pasdite me kushte për paqëndrueshmëri afatshkurte me…

N.P “Komunalec” pranon donacion nga Muftinia e Gostivarit

Drejtori i ndërmarrjes publike “Komunalec” – Gostivar, Isak Lazami, me ftesë të mufiut të Muftinisë së Gostivarit, Shaqir ef. Fetahu ka qendruar për vizitën në institucionin e vetëm fetaro-islam në Komunën e Gostivarit. Me këtë rast, palët kanë këmbyer ide…

Në Gostivar u regjistruan 3 pacientë të shëruar nga CoVid-19

Sot, janë regjistruar 38 pacientë të shëruar. Tre nga ata janë nga rajoni i Gostivarit, njofton Gostivari Sot. Sipas vendbanimeve, në Shkup u shëruan, 19,  Tetovë 3,  Strugë 9,  Manastir 4 dhe Gostivar 3 pacientë.  “Në 24 orët e kaluara janë…

Një banor i Gostivarit ka nënshkruar deklerat për vet-izolim 

Pjestarët e policisë sipas të dhënave statistikore në SPB-Tetovë, gjithashtu gjatë kësaj periudhe për 18 persona në Tetovë janë përgaditur vendime për izolim, kurse 5 persona (TE-4 dhe GV-1) kanë nënshkruar deklerat për vet-izolim. Gostivari Sot  Driton ZenkuLindi në vitin 1979…