Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Kaloi java, Gostivari i “pastër” nga CoVid 19

Nga 150 testimet e kryera në Gostivar, nuk ka raste të reja me koronavirus. Kjo është dita e shtatë që nuk shënohen raste të reja, transmeton Gostivari Sot 
Kështu deklaroi Kryetari i Komunës Arben Taravari gjatë mbledhjes së shtatë të Shtabit të emergjencës.
Ai u shpreh se nga një pjesë e madhe e qytetarëve po respektohet rekomandimet e qeverisë poashtu dhe institucionet përkatëse po e kryejnë punën në përpikmëri.

TË FUNDIT