Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

CoVid 19, regjistrohen 46 raste të reja në RMV

Regjistrohen 46 raste të reja në RMV të infektuar nga CoVid 19. Sipas informatave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, brenda 24 orëve të kaluara ka ndërruar jetë edhe një pacient i prekur nga CoVid-19, njofton Gostivari Sot

Me qytete: Shkup-12, Kumanovë-13, Prilep-8, Tetovë-1, Strugë-2, Veles-8, Koçani-1 dhe Probishtip-1.

Me rastet e reja, numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 663 veta.

Brenda kohës janë kryer edhe 341 teste, duke e çuar numrin në 6571 teste nga fillimi i përhapjes së pandemisë në vendin tonë.  Gostivari Sot

TË FUNDIT