Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Mars 2020

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa nga fundi i ditës erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri shtatë gradë, ndërsa e ditës…

Korona Virusi, kontakti në Gostivar: 076 365 161

Rrini në shtëpi, përveç se në raste të urgjencave. Nëse keni mundësi, punoni nga shtëpia. Ndahuni nga të tjerët në hapësira të ndryshme. Rregullisht ajrosni hapësirat. Përdorni toilet të veçantë. Shmangni përdorimin e përbashkët të mjeteve për amvisëri si fasulet…

Qumësht me mjaltë/ Baza e shëndetit

Mjalti bën çudira. Qumështi është shumë i mirë për shëndetin gjithashtu. Të dyja së bashku janë jo vetëm një kombinim i shijshëm por edhe një armë e fortë për shëndetin e mirë. Mjalti përdoret gjërësisht sepse është antioksidant, antibakterial dhe…

Koronaviursi, nuk shtyhen zgjedhjet e 12 prillit

Zgjedhjet e 12 prillit nuk do të shtyhen por fushata do të zhvillohet përmes mediave. Kështu vendosën liderët politikë në takimin e sotëm të thirrur nga kryeministri teknik Oliver Spasovski. Krerët e partive politike u pajtuan se duhet zbatuar në…

Maqedoni: Ashpërsohen masat kundër koronavirusit

Tre të moshuarit e infektuar me koronavirus kanë përkeqësim të lehtë të gjendjes shëndetësore e kurse një person është testuar. “Ai ka rezultuar negativ dhe me këtë edhe numri i të infektuarve mbetet i pandryshuar, që është 9-të. Se rezultatet…

Vazhdojnë aktivitetet në lidhje me mbrojtjen e mjedisit jetësor

Komuna e Gostivarit dhe NP “Komunalec” në vazhdimësi kujdesen për mbrojtjen e mjedisit jetësor, në përputhje me kompetencat konform ligjit për vetëqeverisje lokale, por në ketë drejtim presim edhe ndihmën e popullatës. Respektivisht qytetarët të kyçen në mënyrë aktive në…