Moti gjatë ditës do të jetë me diell

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 17 Shkurt, 2020 09:07

Moti gjatë ditës do të jetë me diell

Pas temperaturave të mëngjesit minus, moti gjatë ditës do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë jugore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 12 deri 18 gradë Celsius.

Në Shkup mot do të jetë me diell dhe i qetë. Temperatura maksimale do të arrijë deri 14 gradë.

Më ftohtë sot në mëngjes ka qenë në Mavrovë -6, në Shkup janë matur -4, në Kriva Pallankë, Tetovë, Manastir -3, minus dy në Prilep, Strumicë, Gjevgjeli, Demir Kapi, Kumanovë, Pretor, Lazaropole -1, Ohër, Shtip, Dibër, Krushevë, Vinicë, ndërsa dy gradë në Dojran.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 17 Shkurt, 2020 09:07