Moti sot do të jetë me diell, vranësira të vogla dhe erë të dobët

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 2 Shkurt, 2020 08:52

Moti sot do të jetë me diell, vranësira të vogla dhe erë të dobët

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të jetë prej -1 deri në 3 gradë, ndërsa e ditës do të lëvizë prej 9 deri në 17 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në -1 gradë, ndërsa e ditës deri 13 gradë Celsius.

Deri të martën do të përqendrohet moti stabil me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë të vitit. Ndryshim më të madh të motit do të ketë prej të martës nga fundi i ditës.

 

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 2 Shkurt, 2020 08:52