Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Digjet kamioni në autostraden Gostivar – Tetovë

Digjet kamioni në autostraden Gostivar – Tetovë

Mëngjesin e sotëm, dikur rreth orës 7 në autostradën Gostivar-Tetovë, është djegur një kamion.

Kamion me regjistrim të Ohrit, ka qenë në lëvizje kur është përfshirë nga flakët.

Zjarri ka rënë në pjesën e përparme te motorit, ndërsa për shuarjen e të njejtit kanë intervenuar edhe zjarrfikësit.

Kamioni ka tranpsortuar arka për pije dhe fatmirësisht pos demit material, drejtuesi i tij ka shpëtuar pa lëndime.

Në vengjarjen ndodhet policia dhe vazhdon hetimi për zbardhjen e rastit se si ka ardhur deri te shpërthimi i zjarrit.

TË FUNDIT