Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Dy klubet e mëdha çeke interesohen për talentin 18 vjeçar të Shkëndijës, Genc Gashi

Dy klubet e mëdha çeke interesohen për talentin 18 vjeçar të Shkëndijës, Genc Gashi

Dy klubet e njohura të futbollit nga Çekia kanë shprehur interesim të madh për talentin e Shkëndijës, Genc Gashi.

Bëhet fjalë për skuadrat e mirënjohura Sparta Pragë dhe Liberec.

Për interesimin e klubeve çeke për talentin e kuqezinjve janë në dijeni edhe nga KF Shkëndija.

Gashi, i cili është nga Gostivari, luan në pozitën e sulmuesit anësor të djathtë.

Ai është pjesë edhe e U19 të Shqipërisë./reshat ibrahimi/

TË FUNDIT