Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Vit: 2020

CoVid-19, në Gostivar evidentohet vetëm një rast

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19  Sipas qyteteve: Shkup-30, Kumanovë-8, Dibër-1, Shtip-13, Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-11, Veles-1, Manastir-1, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-1, Probishtip-1, Kratovë-1, Sveti…

Nga mesnata derivatet e naftës me çmime të reja

Komisioni Rregullator për Energjetik sot vendosi që çmimet e derivateve të naftës prej sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për gjysmë deri një denarë për litër. Me vendimin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës…

Gostivar, vetura devijon nga rruga

Dje (12-korik) në ora 05 e 45 minuta, në rrugën ,,Vëllezrit Gjinovski” në Gostivar, vetura e tipit ,,Seat Kordoba” me targa të Gostivarit, të cilën e ka drejtuar 44-vjeçari E.P. nga Gostivari, ka humbur kontrollin dhe është përplasur në objektin…

Është lënduar një motoçiklist në Gostivar

Mbrëmë (12-korik) rreth orës 20 e 50 minuta, në rrugën ,,Goce Dellçev” në Gostivar, vetura e tipit ,,Folkcvagen Golf” me targa të Gostivarit, e cila menjëherë ka lëshuar vendin e ngjarjes, ka aksidentuar Motoçikletën ,,Aprilija” pa targa të regjistrimit, të…

Janë përgatitur vendime për izolim për 13 persona nga Gostivari

Gjatë 24-orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në periudhën (12/13-korik), për parandalimin e përhapjes së virusit Kovid-19, ndaj 47 personave (TE-23 dhe GV-24) janë përgaditur fletëpagesa për kundërvajtje për ,,mosveprim sipas rregullave gjatë periudhës…

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, tre ditë votime

Në Maqedoninë e Veriut në mesnatë ka hyrë në fuqi heshtja zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pas fushatës 20 ditëshe. Këto janë zgjedhjet e para që zhvillohen në kohë pandemie të koronavirusit, dhe jo si zakonisht në ditën e…

Arrestohet një person nga Gostivari në aeroportin e Shkupit

Në vendkalimin kufitar “Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit” mbrëmë është arrestuar M.M (28) nga Gostivari , i cili më pas është dorëzuar në stacionin policorë Gostivar, sepse është kërkuar me urdhër qendror nga Zyra e jashtme e punëve kriminele Gostivar. Ministria…

Tre ofertat dhe zbritjet aktuale në ETC – Gostivar

Ofertë nga data 8 deri me 12 korrik Ofertë nga data 7 deri me 12 korrik Nga data 4 deri me 16 korrik   Gostivari SotPortali i pavarur informativ në gjuhën shqipe “Gostivari Sot” zyrtarisht filloi me misionin e informimit…