Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 4 Dhjetor, 2019 11:13

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe i ftohtë. Do të fryjë erë e letë nga drejtimi verior.  

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri -7, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 5 gradë Celsius.  Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut.

Të shtunën pritet të ketë rritje të temperaturave ditore.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 4 Dhjetor, 2019 11:13