Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 11 Nëntor, 2019

Në shtator janë dhënë 214 leje për ndërtim

Në muajin shtator të këtij viti janë dhënë 214 lehe për ndërtim, që është për 2,3 për qind më pak në krahasim me muajin e njëjtë të vitit të kaluar. Është paraparë ndërtim i 176 banesave, me sipërfaqe të përgjithshme…

As 30% e shtetit nuk ka kanalizim

Filluam ndërtimin e kanalizimeve dhe ujësjellësve… Kështu deklaroi kryeministri Zaev para një viti. U lëvdua se ka bërë investim kapital për kanalizimin në Vizbeg ndërsa banorët rrëfejnë se nuk kanë filluar punimet ende. Përvec asaj ai thotë se ka filluar ndërtimin…

Nga mesnata shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetik në Shkup ka vendosur që të shtrenjtoj çmimet e derivateve të naftës. Sipas vendimit çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të shtrenjtohet për një denarë, ndërsa benzina EUROSUPER BS-98 dhe dizeli shtrenjtohen për gjysmë denarë. Sipas…

Nga fillimi i vitit 2020 do ketë rritje të pensioneve

TV Alsat mëson se nga 1 janari pensionet do të rriten për 700 denarë. Kjo do të thotë se masa do të hyjë në fuqi, dy ditë para se të fillojë me punë qeveria teknike. Sipas përllogaritjeve në buxhetin për…

Dje në Gostivar në 22 raste Policia konstatoi keqparkime

Në rajonin  e Sektorit për Pubnë të Brendshme në Tetovë, dje (10-nëntor) prej ora 10 deri ora 16, është realizuar aksion kontrollues për parakalim të parregullt, me të cilën gjithsej kanë qenë të përfshira 97- vetura (Te-65 dhe Gv-32), transmeton…

Incident në Sallën Sportive në Gostivar, lëndohet një person

Dje  në ora 21.00 35-vjeçari A.I. nga Gostivari, në SPB Tetovë ka denoncuar se rreth orës 17 e 30 minuta, gjatë garës së basketbollit, e cila është luajtur në sallën sportive ,,Rinia,, në Gostivar, tifozi i ekipit ,,Kozhuf,, 19-vjeçari D.S….

Buxheti për vitin e ardhshëm 4,46 miliardë euro ?

Buxheti për vitin e ardhshëm do të peshojë plot 4.46 miliardë euro, nëse merret parasysh propozimi i rishikuar nga mbledhja e qeverisë e mbajtur ditën e martë, njofton Telma. Sidoqoftë, ende nuk ka informata të sakta nëse buxheti do të…